Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
48 entries.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29:
Asi každý, kdo nějakou dobu učí, a nemusí to být nutně matematika, má v šuplíku tak tři a půl tuny papírů se vším možným. Pustit se do této hromady, probrat ji a utřídit je pro mne obdivuhodné. Když jsem si koupila první duhovou matematiku - modrá je má oblíbená barva – musela jsem obdivovat autora, že našel čas, odvahu a morálku se do něčeho tak náročného pustit. A musím přiznat, že se do toho pustil ze správného konce. Není to náhodný shluk příkladů, je to perfektně promyšlená učebnice, příklady jsou v kapitolách řazeny podle náročnosti, je jich opravdu hodně, řešených i neřešených. Nezbývá mi než popřát RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi pevné nervy, aby vydržel, a těm, kdo budou jeho učebnici používat, aby si ji užili. Já jen lituji, že něco takového za mých studijních let nebylo.

11.01.2008 17:14 - Napsal: Mgr. Radka Hamříková (1973), odborný asistent, katedra matematiky a deskriptivní geometrie VŠB-TU Ostrava
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29:
Nezbytnou součástí studia matematiky je řešení příkladů. Nejlepší způsob, jak si zapamatovat nějakou matematickou větu nebo definici nějakého pojmu, je spočítat řadu příkladů, v nichž se příslušná věta nebo pojem používá. Ke splnění tohoto úkolu vydává RNDr. Pavel Hejkrlík soubor matematických sbírek „Duhová matematika“. Tento soubor jistě dobře poslouží především začínajícím učitelům matematiky středních škol, neboť zde najdou nepřeberné množství příkladů z jednotlivých témat středoškolské matematiky s různým stupněm obtížnosti a náročnosti řešení a také dostatek materiálu pro tvorbu krátkých prověrek, testů písemných prací. Soubor je však hlavně určen studentům středních škol, kteří se o matematiku zajímají a budou ji potřebovat ve svém dalším studiu na vysokých školách zejména technického a ekonomického zaměření. K dosažení potřebného výsledku je však třeba vytrvalosti, samostatnosti a tvrdé práce. Umění řešit matematické úlohy jakéhokoliv druhu je dovednost nabytá praxí. Potřebnou rutinu jakéhokoliv druhu nabudete napodobováním a zkušeností. Výborných výsledků však dosáhnete teprve usilovným cvičením. Propočtěte ze sbírky nejprve řešené příklady, pak se s chutí dejte do dalších příkladů neřešených. Příklady pouze nečtěte, nýbrž si je i procvičujte a teprve, když si nebudete vědět dále rady, nahlédněte do vzorového řešení nebo do uvedeného výsledku. Pamatujte, že jen tehdy jste zvládli novou látku, dovedete-li užít nově získaných vědomostí k samostatnému řešení příkladů. Sbírka řešených příkladů RNDr. Pavla Hejkrlíka přesně splňuje mé předpoklady, aby se stala tím nejvhodnějším rádcem a pomůckou k dosažení výborných výsledků při studiu matematiky.

02.01.2008 22:05 - Napsal: Mgr. František Janeček (1936), středoškolský a vysokoškolský učitel, odborný metodik dalšího vzdělávání učitelů, autor několika sbírek příkladů ze středoškolské matematiky.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29:
Sbírka řešených příkladů Rovnice a nerovnice autora Pavla Hejkrlíka svým rozsahem, svým obsahem a svým využitím je pro studenty středních a vysokých škol jedinečná. Je zároveň vítanou pomůckou pro vyučující matematiky.
Skladba příkladů svědčí o tom, že autor má s výukou středoškolské matematiky velké praktické zkušenosti.
Úvodní kapitola publikace je věnována stručnému schématu řešení rovnic a nerovnic.
Vlastní obsah knihy tvoří druhá kapitola „Rovnice“ a třetí kapitola „Nerovnice“. Čtenář zde najde téměř 2 000 řešených příkladů. Kromě řešených úloh je ve sbírce více než tisíc příkladů k procvičování. Velkým kladem publikace je to, že obsahuje všechny typy rovnic a nerovnic, s nimiž se studenti při studiu středoškolské matematiky setkají.
Studentům středních škol nabízí tato kniha výborný materiál k procvičování, k přípravě k maturitě a k přijímací zkoušce na vysokou školu.
Pro vysokoškolské studenty je publikace vynikajícím studijním materiálem k opakování středoškolské matematiky. Doporučuji tuto sbírku všem studentům učitelství se zaměřením na matematiku jako ideální pomůcku pro jejich budoucí pedagogickou profesi.
Tato zdařilá kniha by neměla chybět v žádné knihovně střední a vysoké školy.


24.07.2007 16:07 - Napsal: Prof. RNDr. Miroslav Engliš DrSc., ředitel Matematického ústavu, Slezská univerzita v Opavě
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:28:
Dobrý den,
tak jsem neodolala a koupila si první barvu duhy. Doufám, že i ty další budou tak vydařené. Jsem moc ráda, že už se v knize neobjevuje chyba s definičním oborem liché odmocniny. Asi moje kafrání dopadlo na úrodnou půdu:-)) a že jsem toho za ty 4 roky nakafrala. Držím palce při \"výrobě\" dalších barev.
Mimochodem, už jsem po vás zdědila několik studentů, docela jim to jde.

24.07.2007 12:42 - Napsal: Radka Hamříková
admin wrote on 1. 9. 2019 at 16:17:
Vážený pane Hejkrlíku,zdravím Vás z Posázaví. Zcela objektivně musím uznat, že Vaše učebnice je naprosto skvělá. Když jsem obdržela nabídku na její zakoupení, tak jsem si říkala, že jestli jsou informace o ní \"nenafouknuté\" (také máte jistě zkušenosti se současnými reklamními praktikami), mohla by to být velká posila.Objednala jsem ji tedy pro sebe a svého kolegu po jednom kuse a těšila se na překvápko. Poté, co jsem učebnici důkladně prozkoumala a několik týdnů používala, ráda přiznávám, že je to velmi užitečný pomocník jak pro mne, tak i pro mé studenty.Dovedu si představit, kolik času Vám příprava této knihy spolkla a obdivuji Vás, Vaše spolupracovníky a v neposlední řadě Vaši rodinu, že jste to zvládli a máte ještě elán na další díly. Osobně se přiznám, že pro mne, coby maminu se dvěmi malými dětmi, která je stále ještě jednou nohou na mateřské (věkem dětí, nikoliv rozsahem úvazku), je Vaše knížka jedinečnou pomocí. Typy rovnic jsou přehledně uspořádány a všechny typy jsou doprovozeny přehršlí příkladů se všemi možnými nuancemi. Vyřešené rovnice mi umožňují velice rychle sestavit sadu příkladů pro výklad, procvičení i pro přípravu písemek stejno-cenných pro jednotlivé skupiny. Nemusím x rovnic propočítat, abych zjistila, které prvky a postupy se v nich využijí. Pro studenty je skvělá i pro domácí přípravu, protože díky příkladům, které jsou dopodrobna propočítané, mohou kontro-lovat své řešení s originálem krok po kroku a nalézt své chyby. Další zadané neřešené příklady už nabízejí možnost samostatného postupu a správnost řešení si lze ověřit až na konci. Nic se nemusí lovit někde vzadu, řešení je při ruce a přitom ne tak moc na očích. Mile mne překvapila i vysoká přesnost tisku. \"Tiskařský šotek\" se Vaší knize prakticky vyhnul. Ještě jednou přijměte můj dík za Vaši práci a přání pevného zdraví i nervů a velkou porci nadšení pro dny (a díly) příští.

24.06.2007 22:48 - Napsal: Mgr. Eva Bernadová, Světlá n. S.
admin wrote on 1. 9. 2019 at 16:17:
Vasu stranku som nasiel ked som si potreboval osviezit matematicke vedomosti z oblasti riesenia rovnic s odmocninami. Dakujem....

06.06.2007 04:58 - Napsal: Michal,G
admin wrote on 1. 9. 2019 at 16:17:
je to super!!!!:-)
Anonymně
admin wrote on 1. 9. 2019 at 16:16:
pane uciteli,ste fakt dobrej
Blanka VR3