Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
69 entries.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32
Dobrý den, pane Hejkrlíku, pro svého syna, studenta 1. ročníku střední průmyslové školy jsem na doporučení paní učitelky matematiky zakoupila první dva díly Duhové matematiky - fialovou A+B knihu. Vím, že ona s knihami v hodinách pracuje. Jsme oba se synem tolik spokojení ! Netřeba hledat v jiných knihám nebo lustrovat internet, zde je všechno a v nadměrném počtu, že ničeho ostatního není třeba. Já jako rodič nesmírně oceňuji řešení příkladů, ušetřím tak spoustu času. Nyní jsme objednali modrou knihu. Děkujeme 🙂

11.01.2017 12:55 - Napsal: Renata Samková, Jihlava
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32
V naší škole pracujeme s učebnicemi Duhové matematiky pravidelně a považujeme je za nejlepší knihy v naší rozsáhlé matematické knihovně. Pro učitele i žáky je to skvělá pomůcka. Oceňujeme vysokou odbornou kvalitu všech dílů, které jsou rozsahem a rozmanitostí příkladů ohromující. Netrpělivě očekáváme nové díly:)

06.01.2017 10:45 - Napsal: Mgr. Alena Koubková, OA a VOŠS Ostrava - Mariánské Hory
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32
V období vánočních svátků se mi jako dárek dostala do rukou čtvrtá sbírka „Duhové matematiky“ – Funkce – originální soubor řešených příkladů. Jejím autorem je velice zkušený a matematiku milující středoškolský učitel RNDr. Pavel Hejkrlík. S chutí a zájmem jsem si ji tak jako předešlé sbírky prostudoval. Záměrem autora při tvorbě všech dílů bylo vytvořit v současné učebnicové literatuře nejkomplexnější a nejucelenější sbírky příkladů učiva středoškolské matematiky. V jednotlivých dílech najdou vše potřebné učitelé i studenti, kteří mají o matematiku zájem. Množství příkladů řešených i neřešených je vhodné pro pochopení základních vztahů a pojmů, umožňuje všem zájemcům získat zručnosti, dostatek příkladového materiálu k procvičování a upevňování znalostí. Nový díl Funkce obsahuje příklady na procvičování základních pojmů, vlastností a operací s funkcemi – od nejjednodušších, až po náročnější, vhodné na závěrečné opakování. Všem uživatelům umožňuje proniknout do tajů základních funkčních závislostí, grafů elementárních algebraických i nealgebraických funkcí a jejich užití při řešení rovnic a nerovnic i v různých aplikacích. Podobně jako předchozí díly je sbírka i přes svou obsáhlost přehledná, soubor funkcí a řešených příkladů je pro potřeby střední školy vyčerpávající a metodicky kompatibilní s předchozími díly, které v projektu již vyšly. Nad rámec rámcových vzdělávacích programů střední školy jsou uvedeny cyklometrické funkce i některé neelementární funkce. Věřím, že i tento díl, podobně jako všechny předchozí díly „Duhové matematiky“ bude prospěšný pro studenty středních škol, zejména při přípravě na maturitu i pro studenty prvních semestrů vysokých škol, zejména matematicko-fyzikálního a technického zaměření. Optimální by ovšem bylo, kdyby studenti pracovali s knihou již v průběhu svého středoškolského studia. Pro budoucí učitele i učitele s praxí je kniha též užitečným pomocníkem při přípravě na jednotlivé vyučovací hodiny, při opakování i tvorbě písemných zkoušek a testů. Vřele doporučuji k zakoupení do učitelských knihoven, za její tvorbu patří autorovi a jeho spolupracovníkům srdečný dík. Děkuji Ti Pavle, že svou nezměrnou aktivitou vytváříš nové možnosti pro studium a prohlubování učiva matematiky pro všechny příznivce a fanoušky matematiky. Přeji Ti hodně sil při tvorbě dalšího dílu, na který se spolu s ostatními kolegy velice těším.

21.01.2015 18:22 - Napsal: Mgr. František Janeček, středoškolský a vysokoškolský učitel, Holice
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Zdravím Pavle. Možno si spomenieš na spolužiačku Slovenku Martu. Práve tá sa teraz ozýva. Si super , že si dokázal z tých vysypaných šuflíkov s príkladmi urobiť tieto vynikajúce knihy. Viem si predstaviť, čo je za tým práce. Škoda, že neexistovali skôr. Mám prvé 4 už dlhšie a moooooc mi uľahčujú prácu, hlavne keď teraz máme na Slovensku veľký problém s knihami pre SŠ.. Preto až teraz, keď naša škola má pár eur, chcem to využiť na nákup tvojich kníh, a doporučujem ich aj našim študentom. Prajem Ti veľa síl do ďalších titulov, najradšej by som bola, keby už boli vydané všetky diely, ale určite si ich kúpim, aj keď budem už možno na dôchodku. Ešte raz vyslovujem veľký obdiv nad Tvojou prácou . Dúfam, že sa Ti dostane aj nejakého oficiálneho ocenenia, určite by bolo na mieste. zdravím Marta

12.11.2014 14:40 - Napsal: RNDr.Marta Olšáková
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Děkuji panu RNDr. Hejkrlíkovi za - podle mého skromného názoru - nejlepší učebnice matematiky, které kdy spatřily světlo světa:-) První modrá učebnice Rovnice a nerovnice se mi dostala do rukou před léty víceméně náhodou. Koupila jsem si ji na setkání s panem Hejkrlíkem v Ostravě, kde tuto knihu představoval. Od té doby jsem ji nedala z rukou! Modrou knihu využívám nejvíce, protože rovnice a nerovnice se učí v každém ročníku střední školy. Teď po mateřské dovolené poprvé učím z fialových knih a také jsem maximálně spokojená. Jedna z mých tříd knihu pojmenovala "kouzelnou knihou" a v hodině vždy koluje po třídě, šikovnější studenti si sami vybírají další příklady, ti pomalejší zase kontroluji své postupy a výsledky. I když jsem změnila školu, tyto báječné kouzelné knihy jdou vždy se mnou a já jim dělám reklamu, neboť mají vše, co by správná učebnice matematiky měla mít. Učit bez duhové matematiky si už nedovedu (a nechci) představit! Děkuji za ně, těším se na další knihu a skláním se před tak precizně odvedenou prací! Všem studentům a také kolegům knihy vřele doporučuji!

11.11.2014 21:10 - Napsal: Mgr. Marcela Butorová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Ahoj Pavle, pro mě a mé děti byla matematika vždy jen noční můrou a heslo bylo nějak přes matiku prolézt dál. Díky setkání s tebou a potom především s Tvými knihami bylo pro nás něco jako výhra ve sportce. Mnohokrát děkujeme za tak skvělé knihy díky kterým jsi naučil mého syna Vojtěcha mít rád matematiku. Přeji Ti hodně úspěchů a mnoho sil do nové knihy, protože Tvá práce má obrovský smysl a pomáhá. Přeji ať se daří a ať Tvé knihy pomáhají i ostatním, tak jako pomohly nám.

05.09.2012 14:14 - Napsal: Monika Kotásková, Brno
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Aj ja chcem, p. Hejkrlík, poďakovať za zbierky, ktoré ste vytvorili. Potešila ma správa o distribúcii zbierok aj na Slovensko. Ja som si knihy aj s kolegynkou u Vas uz kúpila , aktívne ich využívame, ale plánujeme objednávku aj pre našu školu. Nehovoriac o tom , že netrpezlivo očakávame vydanie ďalších 4 dielov..:):)

22.05.2012 19:37 - Napsal: Jana Jašurková, Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den,¨pane doktore jsem moc ráda, že jsem objevila Vaši \"sbírku\" řešených příkladů. Jsem rodič terciánkyZaujalo mne zvláště to vypracování . Vaše knížka poslouží jako typ na přípravu k písemkám z dané látky.DěkujiMUDr Tormová Eleonora, Olomouc

17.04.2012 16:13 - Napsal: Tormová Eleonora Olomouc
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Vážení kolegové ze Slovenska,na základě mnoha vašich žádostí o distribuci sbírek i na Slovensko začínám ode dneška prodej do SR. Prohlédněte si náhledy, využijte nabídky a slev, v případě nejasnosti pište na email.Těším se na spolupráci.

07.06.2011 20:50 - Napsal: Hejkrlík
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý deň pán Hejkrlík, som rád, že úplnou náhodou som sa dostal k Vaším \"super\" zbierkam. Pochádzam z Prešova (východ Slovenska) a pri návšteve syna Petra (pracuje a býva v Krnove) som sa stretol aj s kamarátom z vojenčiny v Trenčíne, Vaším švagrom Slavojom. Keďže on vedel, že učím matematiku na Gymnáziu v Prešove, ukázal mi Vašu zbierku. Už pri prvom prelistovaní ma veľmi zaujala a hneď som ju aj začal využívať pri vyučovaní. Pri ďalšej návšteve Moravy som už sa dostal aj k ďalším zbierkam a zobral som aj celú sériu pre moju kolegyňu Janku. Aj ostatným kolegom-matematikom sa veľmi zapáčili a plánujeme si ich u Vás pre našu školu objednať. Sú vynikajúcim pomocníkom na hodine, ale aj pri vytváraní písomiek. Srdečná vďaka, držím Vám palce a teším sa na Vaše ďalšie zbierky. Doteraz sme tiež využívali veľmi kvalitné zbierky pána Josefa Poláka: Středoškolská matematika v úlohach I a II

02.02.2011 22:10 - Napsal: RNDr. Jozef Gajdoš, Gymnázium, Konštantínova, Prešov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den, nové knihy jsou pro výuku ideální, používám je denně. Navíc jsou jediné svého druhu, takže pokud je ještě nemáte, tak neváhejte. Vřele doporučuji všem fandům matematiky a nejen těm;)

13.01.2011 14:34 - Napsal: Radka Lečbychová, Střední průmyslová škola Krnov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za vytvoření tak skvělých sbírek příkladů. Mnohokrát jsem uvažovala o něčem podobném, protože také učím matematiku a nemám ráda příklady které potřebují použití kalkulaček a mají \"šílené\" výsledky. Na takové dílo bych ovšem neněla dostatek času a asi ani trpělivosti. Vím jak obtížné bylo vymýšlet úlohy s rozumnými výsledky jen na písemné práce či opakovaní. Z Vašich knih si mohu vybírat z obrovského množství úloh a předem vím nejen výsledek, ale náročnost řešení. Pro mně osobně je to první sbírka úloh, která je napsána úžasně jak pro učitele, tak pro studenty - obsáhle (uvádí vždy všechny typy úloh dané problematiky na několika příkladech), srozumitelně, bez chyb a nejasností. Na naší škole jsou učitelé 4 učitelé matematiky na vyšším gymnáziu a tři z nich mají zakoupeny všechny Vaše knihy soukromně, ačkoli jedna sada je zakoupena školou a k dispozici všem. To snad mluví za vše. Ještě jednou moc děkuji i své kolegy, přeji mnoho úspěchů a těším se na další díly.

05.01.2011 11:21 - Napsal: Denisa Barčová, Biskupské gymnázium v Ostravě
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý večer pane Hejkrlíku. Moc děkuji za sbírky, dorazily už dneska, na chalupu jezdí pošta denně a ta vše poctivě doručí, v Blansku si to zjednodušují, tam se musí pro vše na poštu osobně. Je to fantastické a obdivuhodné, že jste to všechno ještě při výuce ve škole stihl napsat. Tyhle knížky by měly být na každé škole!

03.01.2011 22:32 - Napsal: Mgr. Marie Kučerová, Sloup u Moravského krasu
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Pane Hejkrlíku,děkujeme za fialové sbírky.Do nového roku 2011 Vám přejeme hodně zdraví, spokojenosti a další vydané bezvadné matematické sbírky.

27.12.2010 11:18 - Napsal: RNDr. Hana Řezníčková a matematici z Obchodní akademie Liberec
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Vážený pane Hejkrlíku,Vaše sbírky se mi moc líbí, hodně s nimi pracuji, oceňuji šíři a rozmanitost příkladů a jejich velké množství na procvičení. Jsou zde příklady lehké, názorné, ale i velmi složité, takže si vždy vyberu. A navíc je tam úplné řešení, což mi velmi urychluje přípravu. Kdo se sVaší knížkou setkal, je stejného názoru. Jen si vůbec neumím představit tu mravenčí práci, kterou jste sbírkám věnoval - sběr, nové příklady, propočítání, úpravy, tisk. Myslím si, že je škoda, že se za Vás nepostavilo nějaké velké nakladatelství, aby se zpráva o Vaší takpřínosné práci dostala mezi nás, obyčejné kantory, ale hlavně mezi žáky. Jsem Vaším velkým příznivcem, a je mi to líto. Byla bych velmi ráda, kdybyste příští rok přivezl své sbírky do Pardubic na setkání matematiků, myslím si, že by to všichni velmi ocenili. Já se svými kolegy ze školy jsem od jara vydání Vašich posledních knížek vyhlížela, a opět jsem se potěšila. Vaše sbírky jsem si nadělila pod stromeček a těším se na vydání dalších.Mějte se moc hezky, přeji Vám velmi hezký a pohodový nový rok, hodně tvůrčích úspěchů a osobní spokojenosti. A taky radost z našich žáků.

26.12.2010 21:47 - Napsal: RNDr. Marcela Maršálková, Střední škola automobilní, Holice
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Dobrý den,chtěla bych Vám poděkovat za opravdu krásné sbírky, které prodáváte. Jsou perfektní.

22.12.2010 18:45 - Napsal: Mgr.Petra Tatýrková, SPŠ Rakovník
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Dobrý den pane kolego,zdravím Vás a velice Vám děkuji, že se věnujete tak bohulibé činnosti, jako je psaní a vydávání matematických sbírek.Upřímně, jsou to nejlepší sbírky na středoškolské úrovni, které se mi za 25 let mojí pedagogické práce dostaly do ruky.Systém, přehlednost, gradující náročnost, výsledky hned vedle příkladu,... určitě bych našla další superlativy...!. Modrou a zelenou již úspěšně používám,...prostě k nezaplacení, žádnou jinou učebnici nepotřebuji. Těším se tedy na fialové.Webové stránky máte rovněž profesionální, přehledné, prostě bezkonkurenční.Zdravím Vás ze zdrávky z Karlových Varů.

21.12.2010 19:51 - Napsal: PaedDr. Zuzana Ledvinová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Milý příteli Pavle, dnes se u nás objevil pošťák s tím, že mi nese balíček.To se často nestává a proto jsem byl Tvoji zásilkou mile překvapen a což teprve jejím obsahem. Co se ti podařilo sepsat, přepsat a v konečné fázi i vydat je úctyhodné, pro učitele to je určitě výborná pomůcka. Díky za upřímné věnování. Měl bys ale o svých publikacích informovat více matematickou učitelskou veřejnost, např. aspoň v časopise Matematika, fyzika, informatika. Vím, že to není jednoduché, ale vynaložená práce by se Ti měla alespoň trochu zúročit.

21.12.2010 14:14 - Napsal: Mgr. František Janeček, Holice
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Mnohokrát jsem se již přesvědčila o tom, že pravidelný trénink je nezbytnou součástí osvojení látky. Sbírka řešených příkladů vyřešila mé věčné hledání vhodné učebnice k procvičování příkladů z matematiky. Myslím si, že si v ní najdou své nejen studenti s matematickým duchem, ale také my, kteří při počítání občas tápeme. Velmi oceňuji stručné, avšak jasné shrnutí látky na počátku kapitol, a zejména názorná řešení příkladů, která staví Sbírku vysoko nad ostatní knihy tohoto druhu. Děkuji Vám za vydání této jedinečné publikace, která je pro mě nezbytnou součástí domácí přípravy. Přeji hodně úspěchů při tvorbě dalších dílů, které jistě potěší nejen učitele, ale především studenty.

20.03.2008 16:42 - Napsal: Barbora Hrdinová (1991), studentka 2. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Pane učiteli, děkuji Vám a celému Vašemu týmu za vydání prvního dílu Duhové matematiky. Díky sbírce řešených příkladů jsem získala vysoké matematické sebevědomí a preciznost v oblasti řešení rovnic a nerovnic, které tvoří základ matematických úloh. Doufám, že veškeré nabyté znalosti zúročím u maturitní zkoušky i při dalším studiu matematiky na vysoké škole.Vaši knihu vřele doporučuji všem příznivcům matematiky, hlavně těm, kteří si chtějí své vědomosti doplnit či prohloubit.Upřímně se těším na další díly Vaší Duhy. Přeji Vám hodně trpělivosti při jejich tvoření.

27.02.2008 08:30 - Napsal: Kamila Solná (1990), studentka 3. ročníku SSŠP, s.r.o. v Opavě, obor - ekonomické lyceum