Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
48 entries.
Marek Weinštuk wrote on 7. 5. 2021 at 21:21:
Dobrý den,
rád bych se zde podělil o názor na Vaši sadu sbírek úloh Duhová matematika.
Na knihy jsem dostal velmi vřelé doporučení od svých dvou spolužaček z VŠ. Po otevření jsem zjistil, že začátku je potřeba si udělat systém ve velkém množství řešených a neřešených úkolů. Jakmile jsem se s knihami seznámil, téměř okamžitě našly využití v hodinách u nematuritních oborů, maturitních oborů i v přípravném kurzu na vysokou školu. Úlohy jsou seřazené logicky a z každého celku je v knihách zařazeno tolik příkladů, aby žáci byli schopni dokonale pochopit princip dané látky. Pokud bylo potřeba studentům upravit metodiku, šlo to velmi snadno a rychle. Na stylu psaní také oceňuji, že autor nevymýšlí žádné inovace a drží se tradičního matematického "řemesla". Kromě toho je vidět, že sada byla napsána s láskou k matematice. Myslím si, že by sada sbírek neměla chybět v žádné knihovně učitele ani lektora přípravných kurzů.
Marek Weinštuk (1990), učitel matematiky a chemie na SŠSŘ Brno- Bosonohy, lektor přípravných kurzů
Eliška Soblová wrote on 3. 12. 2020 at 19:03:
Dobrý den, už to budou tři roky, co jsem si poprvé koupila matematiku z Vaší Duhové řady. Pamatuji se jako kdyby to bylo včera, probírali jsme ve škole rovnice a hledala jsem návod na řešení na internetu a našla jsem tuto stránku. Neváhala jsem a „modrou“ sbírku si koupila. Dodnes nelituji, v této knize je to vysvětleno daleko lépe než ve škole a díky ní jsem středoškolskou matematiku pochopila. Proto jsem si koupila i další knihy z Duhové edice. Děkuji panu Pavlovi Hejkrlíkovi za úžasné a přehledné knihy, které mi hodně pomohly.
Martin Michálek wrote on 21. 10. 2020 at 11:38:
Děkujeme za spolupráci a hlavně za perfektní sbírky, které nám již velmi posloužily a doufám, že i nadále budou sloužit. Proto jsme si je objednali hromadně a sbírky vždy přišly v dohodnutém termínu.
Za všechny kolegy "matikáře" zdraví Martin Michálek, Střední škola stavební Třebíč
Mirka Babilonová wrote on 11. 10. 2020 at 20:58:
Vážení,
vždy jsem si myslela, že věta: „Dnes objednáte a zítra obdržíte.“ je jen reklamní slogan. U týmu hejpa je to realita. V úterý odpoledne jsem objednala a ve středu v poledne jsem zásilku obdržela. Ale to je jen třešnička na dortu. Tím skvělým dortem je další díl z řady matematických sbírek – Analytická geometrie A, B. Mám všechny díly a vždy netrpělivě očekávám další. A to nejen já, ale všichni mí kolegové ve škole. Nebudu vypisovat velké množství kladů, které mají všechny vydané díly (to už ve své odborné recenzi učinit Mgr. František Janeček). Chci doporučit tyto opravdu skvělé sbírky nejen učitelům matematiky, ale i samotným studentům. Zároveň chci celému týmu hejpa a především Pavlu Hejkrlíkovi poděkovat za tisíce hodin, které věnoval práci na sbírkách a popřát pevné zdraví.
Mirka Babilonová
Truhlářová wrote on 2. 10. 2020 at 9:48:
Vážení,
velmi si vážím Vaší práce. Díky tomu, že jsem začínající učitelka, jsou pro mne Vaše sbírky opravdu jako Bible. Vlastním všechny díly a nemůžu se dočkat dalších. Řešené sbírky jsou velmi dobře zpracované, vždy od nejlehčích příkladů k nejtěžším. Dominantou těchto knih je přehlednost, návaznost témat, nepřeberné množství řešených příkladů a na konci sekce vždy příklady k procvičení s výsledky. Cením si toho, že na začátku každé kapitoly je umístněná teorie, která jasně, stručně a výstižně definuje danou problematiku. Děkuji Vám za Vaši práci, píli a vytrvalost, kterou těmto sbírkám dáváte. Je vidět, že svou práci děláte s láskou k matematice, za což Vám děkuji.
Ondřej Levák wrote on 25. 3. 2020 at 16:14:
Díky moc za Vaši práci. Sbírky jsou velmi praktické, a to jak pro učitele, tak pro studenty. Učitel v nich může najít opravdu nepřebernou studnici řešených příkladů, takže zkušeným okem hned může u každého příkladu vidět, kudy se ubírá výpočet a jestli se mu hodí nebo nehodí do výuky. Student se díky této sbírce může mnoho naučit už jen procházením řešených příkladů. Se sbírkou pracuji v učitelské praxi a rád ji doporučuji studentům i kolegům.

Mgr. Ondřej Levák, Gymnázium Jihlava
Mgr. František Janeček wrote on 12. 11. 2019 at 9:57:
RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi a jeho týmu se povedlo pro strastiplné cestě dokončit a vydat další díl - červenou sbírku – Analytická geometrie, díly A, B. Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ je sbírka i přes svou obsáhlost přehledná, soubory řešených příkladů jsou pro potřeby střední školy vyčerpávající a metodicky kompatibilní s předchozími díly, které v projektu již vyšly.
Sbírky jsou přehledné a logicky uspořádané, potřebná teorie v úvodu každé kapitoly je jasně vysvětlená. Obsahují nadstandardní počet řešených příkladů s gradující náročností i velký počet příkladů k samostatnému řešení s výsledky. Oceňuji vysokou odbornou kvalitu obou dílů, metodickou jednotnost a grafickou přehlednost matematických postupů.
Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ jsou Sbírky určeny pro studenty středních škol, kteří mají o matematiku zájem, k průběžnému procvičování, k přípravě na maturitní zkoušku, k přijímacím zkouškám na vysoké školy i pro studenty prvních semestrů vysokých škol, zejména pedagogického, matematicko-fyzikálního a technického zaměření. Pro učitele středních škol jsou jednotlivé díly užitečným pomocníkem při přípravách na jednotlivé vyučovací hodiny, při opakování i tvorbě písemných zkoušek a testů.
Obdivuji autorovu trpělivost a odbornost napsat tak hodnotné knihy. Doporučuji je pro každého učitele matematiky a studenta na střední škole, za jejich tvorbu patří autorovi a jeho spolupracovníkům srdečný dík. Za vydanými tituly je vidět mravenčí práce nadšeného člověka z praxe, který dobře ví, co učitel k výuce potřebuje. Vřele doporučuji k zakoupení do učitelských knihoven.
Netrpělivě budu očekávat vydání dalších dílů, které budou určitě opět povedené a doplní soubor „Duhové matematiky“ na velmi hodnotný matematický celek.
Metodické poznámky a postřehy ke sbírkám odeslány hejpa týmu v příloze.

Mgr. František Janeček, emeritní pedagog
hejpa wrote on 11. 9. 2019 at 10:35:
Vážení kolegové, milí rodiče, studenti a příznivci matematiky,
Vydavatelství hejpa
dokončilo po náročné čtyřleté práci Sbírku „Analytická geometrie A+B“ z projektu Duhová matematika.
Dovoluji si vám tedy nabídnout i tuto sbírku, kterou považuji za nejucelenější a nejkomplexnější matematickou publikaci pro střední školy zabývající se tématem analytická geometrie.
Bližší informace o nové Sbírce i předchozích dílech najdete na www.matikahej.eu.
Objednávky provádějte na stránkách www.hejpa.cz.
Jakékoliv dotazy, podněty a rady rád zodpovím na hejpa@seznam.cz.
RNDr. Pavel Hejkrlík a hejpa tým
Marcela Adamovská wrote on 11. 9. 2019 at 9:36:
Hezký den pane doktore,

děkuji Vám za informaci o nové učebnici, hned jsem si objednala oba dva díly!Vaše knihy používám už léta a jsem maximálně spokojená!
Kdysi jsem se náhodně dostala na Vaši prezentaci první modré sbírky a od té doby jsem do duhové matematiky hluboce zamilovaná:-) Výuku bez Vašich knih si už nedovedu představit!
Moc Vám děkuji za úžasnou pomoc nám učitelům i našim studentům a budu se dále těšit i na další "duhovky" a určitě budu jedna z prvních, která si nové knihy objedná.

Přeji hodně sil a dobrých nápadů!

S pozdravem

Vaše věrná fanynka:-)

Marcela Adamovská
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33:
Velmi dobře zpracované sbírky rovnice a nerovnice( modrá i zelená kniha). Hodně nám pomohly při studiu na gymnáziu.

11.06.2019 14:11 - Napsal: Alice Raidová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33:
AHoj, jak to vypadá s dalsim dilem? :)))

26.01.2019 17:44 - Napsal: Martin
Admin Reply by: admin
Chvilku strpení, chceme aby červená AG byla TOP. letos určitě 🙂

27.01.2019 12:47 - Napsal: Pavel
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33:
Učím M-F na gymnaziu v BA.Zbierky su prehľadné,priklady systemeticky usporiadané,v uvode každej témy je načrtnuta odporucana metodika ako vysvetlit ucivo.Výhodou su vysledky rieseni prikladov.Tieto zbierky su vynikajúce,najlepšie odborné knihy z matematiky,ktore su dostupne aj na Slovensku.Su použiteľné aj pre žiaka aj pre učiteľa.Obdivujem autorovu trpezlivosť a odbornosť napisat tak hodnotné knihy pre učiteľov. Odporúčam ich pre každého učiteľa a žiaka na SŠ a gymnáziu.

11.08.2018 09:18 - Napsal: Monika Kolkova
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33:
Super sbírky. Učím M-F na SSŠ 37 rok a jsem nadšenááá. Těším se na ostatní díly. Marie Šiková

19.07.2018 09:28 - Napsal: Marie Šiková
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33:
Mám jako učitel matematiky od pana Hejkrlíka všechny sbírky a velmi často z nich čerpám. Už se těším na nové!

19.01.2018 11:53 - Napsal: Mgr. Milan Šoba, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Vážený pane profesore, velmi si vážím toho, že jste mě před lety učil na gymnáziu v Opavě. Také díky tomu jsem vystudovala učitelství matematiky a prostřednictvím vašich knih se od vás učím i dál. Jejich obsah je přesně takový, jaké byly hodiny na gymnáziu: přehledné, logicky uspořádané, jasně vysvětlená teorie a množství řešených příkladů, které jsou řazené od nejjednodušších po nejsložitější. Vidím za knihami mravenčí práci nadšeného člověka z praxe, který dobře ví, co učitel k výuce potřebuje. Těším se na další sbírky a moc vám za ně děkuji. A za všechno, co jste mě naučil.

24.11.2017 11:01 - Napsal: Mgr. Jana Urbanská, Střední zdravotnická škola Opava
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Vážený pane Hejkrlíku, Vaše sada sbírek je rozhodně to nejlepší, co máme v knihovně naší školy. Patří mezi nejpoužívanější knihy v hodinách matematiky. Děkujeme a už teď se těšíme na další díly:-)

14.11.2017 22:15 - Napsal: Štěpánka Přibylová, OA Ústí nad Labem
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Dobrý den, děkuji panu RNDr Hejkrlíkovi za výbornou a vyčerpávající a skvěle zpracované sbírky příkladů. Nic lepšího jsem ve své třicetileté praxi neobjevila. Pro moji pedagogickou praxi naprosto dokonalé a perfektní. Nemusím vyhledávat různé obtížnosti v dalších sbírkách. Zde najdu vše. Pro studenty naprosto skvělé, pokud z matematiky mají strach, tak s těmito sbírkami se ho rychle zbaví. Děkuji za tyto knihy a vřele doporučuji všem učitelům i studentům. Těším se na další díly a přeji panu Hejkrlíkovi mnoho úspěchů v jeho obětavé a nedoceněné práci.

23.07.2017 15:40 - Napsal: Mgr. Jana Nováková
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Vážený pane RNDr Hejkrlíku, skláním se před výsledkem Vaší práce. Tím jsou dosud vydané sbírky řešených příkladů z matematiky. Učím matematiku 44 let a měla jsem představu,že si sbírku řešených příkladů musím vytvořit, neboť ušetří práci i čas. " Dosud" jsem se k tomu nedostala. Když vidím Vaše sbírky, tak bych to ani nedokázala. Jsem šťastná, že jsem potkala takového člověka. Teď přemýšlím, jestli jste normální člověk nebo bůh nebo šílenec. Normální člověk to dát dohromady snad ani nemůže.Mám všechny vydané, těším se na nevydané díly. Jste borec, máte svatozář. SUPER SUPER SUPER. Jen tak dál. Napsala: Mgr. Květuše Králová, České Budějovice

23.02.2017 12:19 - Napsal: Mgr.Květuše Králová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Dobrý den, velice doporučuji vysokoškolákům k rozšíření středoškolské matematiky, kterou s nimi asi nikdo nedělal jako v našem případě. Bojovaly jsme s úpravami limit, integrálů a derivací. A teď to jde.Mamka studentky ČVUT

23.01.2017 17:41 - Napsal: Vlaďka Ľuptáčiková
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:32:
Dobrý den, pane Hejkrlíku, pro svého syna, studenta 1. ročníku střední průmyslové školy jsem na doporučení paní učitelky matematiky zakoupila první dva díly Duhové matematiky - fialovou A+B knihu. Vím, že ona s knihami v hodinách pracuje. Jsme oba se synem tolik spokojení ! Netřeba hledat v jiných knihám nebo lustrovat internet, zde je všechno a v nadměrném počtu, že ničeho ostatního není třeba. Já jako rodič nesmírně oceňuji řešení příkladů, ušetřím tak spoustu času. Nyní jsme objednali modrou knihu. Děkujeme 🙂

11.01.2017 12:55 - Napsal: Renata Samková, Jihlava