Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
75 entries.
Eva Picková wrote on 12. 9. 2022 at 20:30
Dobrý den, knížky jsou úžasné, je zde k nalezení spousta příkladů a inspirace pro vyučování, dokonce i s řešením a postupem. Doteď jsem měla problém dohledávat příklady k výuce. Už teď se těším na chybějící řady a doufám, že budou brzy v prodeji. Moc děkuji, Eva Picková
Hana Hyksová wrote on 31. 8. 2022 at 22:13
Vážený pane doktore.
Ráda bych vám touto cestou poděkovala za úžasnou práci, kterou jste již odvedl a nadále odvádíte ve svých publikacích. Sbírky, které vydáváte, jsou obrovským pomocníkem pro učitele i studenty nejen středních škol, ale i škol základních. Sbírky obsahují obrovské množství příkladů, které využíváme v hodinách matematiky a zároveň je studenti využívají ke své přípravě na hodiny, písemné práce, ale i jako přípravu k maturitě či přijímacím zkouškám na vysoké školy. V publikacích je vidět vaše dlouholetá zkušenost a praxe. Pane doktore, moc děkuji za obrovskou pomoc v mé učitelské praxi. Knihy doporučuji dále svým kolegům, známým i studentům. Těším se na další vaše sbírky.
Mgr. Hana Hyksová, VOŠ, OA a SOUT Chotěboř
Jana Kofroňová wrote on 30. 6. 2022 at 14:55
Dobrý den, netrpělivě vyhlížím další tentokráte žlutý díl. Nevíte, kdy asi bude v prodeji? Děkuji za odpověď.
Radek Mlateček wrote on 2. 9. 2021 at 11:19
Detailně – didakticky zpracované kapitoly středoškolské matematiky s výrazným přesahem do vysokoškolského úvodu matematiky. Nevídaný počet řešených příkladů od „jednoduchých“ po obtížné. Vřele doporučuji sadu všech aktuálně vydaných knih a velmi se těším na další, které jsou v přípravě – obzvláště na „Diferenciální a integrální počet“. Knihy používám při doučování matematiky (z nemožného se stává obtížné, za nějaký čas možné a velkou radost mi udělá, když pro studenta to je zábavné). Autorovi přeji pevné zdraví a obdivuji výjimečný tvůrčí potenciál. Děkuji Radek Mlateček
Marek Weinštuk wrote on 7. 5. 2021 at 21:21
Dobrý den,
rád bych se zde podělil o názor na Vaši sadu sbírek úloh Duhová matematika.
Na knihy jsem dostal velmi vřelé doporučení od svých dvou spolužaček z VŠ. Po otevření jsem zjistil, že začátku je potřeba si udělat systém ve velkém množství řešených a neřešených úkolů. Jakmile jsem se s knihami seznámil, téměř okamžitě našly využití v hodinách u nematuritních oborů, maturitních oborů i v přípravném kurzu na vysokou školu. Úlohy jsou seřazené logicky a z každého celku je v knihách zařazeno tolik příkladů, aby žáci byli schopni dokonale pochopit princip dané látky. Pokud bylo potřeba studentům upravit metodiku, šlo to velmi snadno a rychle. Na stylu psaní také oceňuji, že autor nevymýšlí žádné inovace a drží se tradičního matematického "řemesla". Kromě toho je vidět, že sada byla napsána s láskou k matematice. Myslím si, že by sada sbírek neměla chybět v žádné knihovně učitele ani lektora přípravných kurzů.
Marek Weinštuk (1990), učitel matematiky a chemie na SŠSŘ Brno- Bosonohy, lektor přípravných kurzů
Eliška Soblová wrote on 3. 12. 2020 at 19:03
Dobrý den, už to budou tři roky, co jsem si poprvé koupila matematiku z Vaší Duhové řady. Pamatuji se jako kdyby to bylo včera, probírali jsme ve škole rovnice a hledala jsem návod na řešení na internetu a našla jsem tuto stránku. Neváhala jsem a „modrou“ sbírku si koupila. Dodnes nelituji, v této knize je to vysvětleno daleko lépe než ve škole a díky ní jsem středoškolskou matematiku pochopila. Proto jsem si koupila i další knihy z Duhové edice. Děkuji panu Pavlovi Hejkrlíkovi za úžasné a přehledné knihy, které mi hodně pomohly.
Martin Michálek wrote on 21. 10. 2020 at 11:38
Děkujeme za spolupráci a hlavně za perfektní sbírky, které nám již velmi posloužily a doufám, že i nadále budou sloužit. Proto jsme si je objednali hromadně a sbírky vždy přišly v dohodnutém termínu.
Za všechny kolegy "matikáře" zdraví Martin Michálek, Střední škola stavební Třebíč
Mirka Babilonová wrote on 11. 10. 2020 at 20:58
Vážení,
vždy jsem si myslela, že věta: „Dnes objednáte a zítra obdržíte.“ je jen reklamní slogan. U týmu hejpa je to realita. V úterý odpoledne jsem objednala a ve středu v poledne jsem zásilku obdržela. Ale to je jen třešnička na dortu. Tím skvělým dortem je další díl z řady matematických sbírek – Analytická geometrie A, B. Mám všechny díly a vždy netrpělivě očekávám další. A to nejen já, ale všichni mí kolegové ve škole. Nebudu vypisovat velké množství kladů, které mají všechny vydané díly (to už ve své odborné recenzi učinit Mgr. František Janeček). Chci doporučit tyto opravdu skvělé sbírky nejen učitelům matematiky, ale i samotným studentům. Zároveň chci celému týmu hejpa a především Pavlu Hejkrlíkovi poděkovat za tisíce hodin, které věnoval práci na sbírkách a popřát pevné zdraví.
Mirka Babilonová
Truhlářová wrote on 2. 10. 2020 at 9:48
Vážení,
velmi si vážím Vaší práce. Díky tomu, že jsem začínající učitelka, jsou pro mne Vaše sbírky opravdu jako Bible. Vlastním všechny díly a nemůžu se dočkat dalších. Řešené sbírky jsou velmi dobře zpracované, vždy od nejlehčích příkladů k nejtěžším. Dominantou těchto knih je přehlednost, návaznost témat, nepřeberné množství řešených příkladů a na konci sekce vždy příklady k procvičení s výsledky. Cením si toho, že na začátku každé kapitoly je umístněná teorie, která jasně, stručně a výstižně definuje danou problematiku. Děkuji Vám za Vaši práci, píli a vytrvalost, kterou těmto sbírkám dáváte. Je vidět, že svou práci děláte s láskou k matematice, za což Vám děkuji.
Ondřej Levák wrote on 25. 3. 2020 at 16:14
Díky moc za Vaši práci. Sbírky jsou velmi praktické, a to jak pro učitele, tak pro studenty. Učitel v nich může najít opravdu nepřebernou studnici řešených příkladů, takže zkušeným okem hned může u každého příkladu vidět, kudy se ubírá výpočet a jestli se mu hodí nebo nehodí do výuky. Student se díky této sbírce může mnoho naučit už jen procházením řešených příkladů. Se sbírkou pracuji v učitelské praxi a rád ji doporučuji studentům i kolegům.

Mgr. Ondřej Levák, Gymnázium Jihlava
RNDr. Ivo Wandrol, Ph.D. wrote on 2. 3. 2020 at 8:28
Přestože nejsem pedagog, dlouhé roky doučuji matematiku. Zpravidla pomáhám studentům středních škol.
Při tom si musím dávat pozor na to, abych se při doučování nedostal nad rámec středoškolské matematiky.
V minulosti mi nejvíce scházelo mít k dispozici příklady k procvičování, které jsou v souladu s osnovami střední školy.
K tomu jsem potřeboval i postupy řešení těchto příkladů, které odpovídají úrovni znalostí doučovaných studentů.
Konečně před pár lety se mi dostaly do rukou sbírky vydané nakladatelstvím "hejpa", kde je vše k dispozici.
RNDr. Pavel Hejkrlík a kolektiv autorů vytvořil sbírky, které jsou přehledně a srozumitelně napsány.
Obsahují pro každý okruh nejprve řešené příklady a k tomu množství příkladů k procvičování.
Sbírky mohu plně doporučit všem studentům středních škol.
Mgr. František Janeček wrote on 12. 11. 2019 at 9:57
RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi a jeho týmu se povedlo pro strastiplné cestě dokončit a vydat další díl - červenou sbírku – Analytická geometrie, díly A, B. Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ je sbírka i přes svou obsáhlost přehledná, soubory řešených příkladů jsou pro potřeby střední školy vyčerpávající a metodicky kompatibilní s předchozími díly, které v projektu již vyšly.
Sbírky jsou přehledné a logicky uspořádané, potřebná teorie v úvodu každé kapitoly je jasně vysvětlená. Obsahují nadstandardní počet řešených příkladů s gradující náročností i velký počet příkladů k samostatnému řešení s výsledky. Oceňuji vysokou odbornou kvalitu obou dílů, metodickou jednotnost a grafickou přehlednost matematických postupů.
Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ jsou Sbírky určeny pro studenty středních škol, kteří mají o matematiku zájem, k průběžnému procvičování, k přípravě na maturitní zkoušku, k přijímacím zkouškám na vysoké školy i pro studenty prvních semestrů vysokých škol, zejména pedagogického, matematicko-fyzikálního a technického zaměření. Pro učitele středních škol jsou jednotlivé díly užitečným pomocníkem při přípravách na jednotlivé vyučovací hodiny, při opakování i tvorbě písemných zkoušek a testů.
Obdivuji autorovu trpělivost a odbornost napsat tak hodnotné knihy. Doporučuji je pro každého učitele matematiky a studenta na střední škole, za jejich tvorbu patří autorovi a jeho spolupracovníkům srdečný dík. Za vydanými tituly je vidět mravenčí práce nadšeného člověka z praxe, který dobře ví, co učitel k výuce potřebuje. Vřele doporučuji k zakoupení do učitelských knihoven.
Netrpělivě budu očekávat vydání dalších dílů, které budou určitě opět povedené a doplní soubor „Duhové matematiky“ na velmi hodnotný matematický celek.
Metodické poznámky a postřehy ke sbírkám odeslány hejpa týmu v příloze.

Mgr. František Janeček, emeritní pedagog
Mgr. František Janeček wrote on 11. 11. 2019 at 18:34
RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi a jeho týmu se povedlo pro strastiplné cestě dokončit a vydat další díl - červenou sbírku – Analytická geometrie, díly A, B. Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ je sbírka i přes svou obsáhlost přehledná, soubory řešených příkladů jsou pro potřeby střední školy vyčerpávající a metodicky kompatibilní s předchozími díly, které v projektu již vyšly.
Sbírky jsou přehledné a logicky uspořádané, potřebná teorie v úvodu každé kapitoly je jasně vysvětlená. Obsahují nadstandardní počet řešených příkladů s gradující náročností i velký počet příkladů k samostatnému řešení s výsledky. Oceňuji vysokou odbornou kvalitu obou dílů, metodickou jednotnost a grafickou přehlednost matematických postupů.
Podobně jako předchozí díly „Duhové matematiky“ jsou Sbírky určeny pro studenty středních škol, kteří mají o matematiku zájem, k průběžnému procvičování, k přípravě na maturitní zkoušku, k přijímacím zkouškám na vysoké školy i pro studenty prvních semestrů vysokých škol, zejména pedagogického, matematicko-fyzikálního a technického zaměření. Pro učitele středních škol jsou jednotlivé díly užitečným pomocníkem při přípravách na jednotlivé vyučovací hodiny, při opakování i tvorbě písemných zkoušek a testů.
Obdivuji autorovu trpělivost a odbornost napsat tak hodnotné knihy. Doporučuji je pro každého učitele matematiky a studenta na střední škole, za jejich tvorbu patří autorovi a jeho spolupracovníkům srdečný dík. Za vydanými tituly je vidět mravenčí práce nadšeného člověka z praxe, který dobře ví, co učitel k výuce potřebuje. Vřele doporučuji k zakoupení do učitelských knihoven.
Netrpělivě budu očekávat na vydání dalších dílů, které budou určitě opět povedené a doplní soubor „Duhové matematiky“ na velmi hodnotný matematický celek.
Metodické poznámky a postřehy ke sbírkám odeslány hejpa týmu v příloze.

Mgr. František Janeček, emeritní pedagog
hejpa wrote on 11. 9. 2019 at 10:35
Vážení kolegové, milí rodiče, studenti a příznivci matematiky,
Vydavatelství hejpa
dokončilo po náročné čtyřleté práci Sbírku „Analytická geometrie A+B“ z projektu Duhová matematika.
Dovoluji si vám tedy nabídnout i tuto sbírku, kterou považuji za nejucelenější a nejkomplexnější matematickou publikaci pro střední školy zabývající se tématem analytická geometrie.
Bližší informace o nové Sbírce i předchozích dílech najdete na www.matikahej.eu.
Objednávky provádějte na stránkách www.hejpa.cz.
Jakékoliv dotazy, podněty a rady rád zodpovím na hejpa@seznam.cz.
RNDr. Pavel Hejkrlík a hejpa tým
Marcela Adamovská wrote on 11. 9. 2019 at 9:36
Hezký den pane doktore,

děkuji Vám za informaci o nové učebnici, hned jsem si objednala oba dva díly!Vaše knihy používám už léta a jsem maximálně spokojená!
Kdysi jsem se náhodně dostala na Vaši prezentaci první modré sbírky a od té doby jsem do duhové matematiky hluboce zamilovaná:-) Výuku bez Vašich knih si už nedovedu představit!
Moc Vám děkuji za úžasnou pomoc nám učitelům i našim studentům a budu se dále těšit i na další "duhovky" a určitě budu jedna z prvních, která si nové knihy objedná.

Přeji hodně sil a dobrých nápadů!

S pozdravem

Vaše věrná fanynka:-)

Marcela Adamovská
Autor wrote on 11. 9. 2019 at 9:21
Vážení kolegové, milí rodiče, studenti a příznivci matematiky,

Vydavatelství hejpa
dokončilo po náročné čtyřleté práci Sbírku „Analytická geometrie A+B“ z projektu Duhová matematika.
Dovoluji si vám tedy nabídnout i tuto sbírku, kterou považuji za nejucelenější a nejkomplexnější matematickou publikaci pro střední školy zabývající se tématem analytická geometrie.
Bližší informace o nové Sbírce i předchozích dílech najdete na www.matikahej.eu.
Objednávky provádějte na stránkách www.hejpa.cz.
Jakékoliv dotazy, podněty a rady rád zodpovím na hejpa@seznam.cz.
RNDr. Pavel Hejkrlík a hejpa tým
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33
Velmi dobře zpracované sbírky rovnice a nerovnice( modrá i zelená kniha). Hodně nám pomohly při studiu na gymnáziu.

11.06.2019 14:11 - Napsal: Alice Raidová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33
AHoj, jak to vypadá s dalsim dilem? :)))

26.01.2019 17:44 - Napsal: Martin
Admin Reply by: admin
Chvilku strpení, chceme aby červená AG byla TOP. letos určitě 🙂

27.01.2019 12:47 - Napsal: Pavel
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33
Učím M-F na gymnaziu v BA.Zbierky su prehľadné,priklady systemeticky usporiadané,v uvode každej témy je načrtnuta odporucana metodika ako vysvetlit ucivo.Výhodou su vysledky rieseni prikladov.Tieto zbierky su vynikajúce,najlepšie odborné knihy z matematiky,ktore su dostupne aj na Slovensku.Su použiteľné aj pre žiaka aj pre učiteľa.Obdivujem autorovu trpezlivosť a odbornosť napisat tak hodnotné knihy pre učiteľov. Odporúčam ich pre každého učiteľa a žiaka na SŠ a gymnáziu.

11.08.2018 09:18 - Napsal: Monika Kolkova
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:33
Super sbírky. Učím M-F na SSŠ 37 rok a jsem nadšenááá. Těším se na ostatní díly. Marie Šiková

19.07.2018 09:28 - Napsal: Marie Šiková