Matikahej

Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
Warning: This form can only be used if JavaScript is enabled in your browser.
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
65 entries.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Děkuji panu RNDr. Hejkrlíkovi za - podle mého skromného názoru - nejlepší učebnice matematiky, které kdy spatřily světlo světa:-) První modrá učebnice Rovnice a nerovnice se mi dostala do rukou před léty víceméně náhodou. Koupila jsem si ji na setkání s panem Hejkrlíkem v Ostravě, kde tuto knihu představoval. Od té doby jsem ji nedala z rukou! Modrou knihu využívám nejvíce, protože rovnice a nerovnice se učí v každém ročníku střední školy. Teď po mateřské dovolené poprvé učím z fialových knih a také jsem maximálně spokojená. Jedna z mých tříd knihu pojmenovala "kouzelnou knihou" a v hodině vždy koluje po třídě, šikovnější studenti si sami vybírají další příklady, ti pomalejší zase kontroluji své postupy a výsledky. I když jsem změnila školu, tyto báječné kouzelné knihy jdou vždy se mnou a já jim dělám reklamu, neboť mají vše, co by správná učebnice matematiky měla mít. Učit bez duhové matematiky si už nedovedu (a nechci) představit! Děkuji za ně, těším se na další knihu a skláním se před tak precizně odvedenou prací! Všem studentům a také kolegům knihy vřele doporučuji!

11.11.2014 21:10 - Napsal: Mgr. Marcela Butorová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Ahoj Pavle, pro mě a mé děti byla matematika vždy jen noční můrou a heslo bylo nějak přes matiku prolézt dál. Díky setkání s tebou a potom především s Tvými knihami bylo pro nás něco jako výhra ve sportce. Mnohokrát děkujeme za tak skvělé knihy díky kterým jsi naučil mého syna Vojtěcha mít rád matematiku. Přeji Ti hodně úspěchů a mnoho sil do nové knihy, protože Tvá práce má obrovský smysl a pomáhá. Přeji ať se daří a ať Tvé knihy pomáhají i ostatním, tak jako pomohly nám.

05.09.2012 14:14 - Napsal: Monika Kotásková, Brno
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Aj ja chcem, p. Hejkrlík, poďakovať za zbierky, ktoré ste vytvorili. Potešila ma správa o distribúcii zbierok aj na Slovensko. Ja som si knihy aj s kolegynkou u Vas uz kúpila , aktívne ich využívame, ale plánujeme objednávku aj pre našu školu. Nehovoriac o tom , že netrpezlivo očakávame vydanie ďalších 4 dielov..:):)

22.05.2012 19:37 - Napsal: Jana Jašurková, Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den,¨pane doktore jsem moc ráda, že jsem objevila Vaši \"sbírku\" řešených příkladů. Jsem rodič terciánkyZaujalo mne zvláště to vypracování . Vaše knížka poslouží jako typ na přípravu k písemkám z dané látky.DěkujiMUDr Tormová Eleonora, Olomouc

17.04.2012 16:13 - Napsal: Tormová Eleonora Olomouc
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Vážení kolegové ze Slovenska,na základě mnoha vašich žádostí o distribuci sbírek i na Slovensko začínám ode dneška prodej do SR. Prohlédněte si náhledy, využijte nabídky a slev, v případě nejasnosti pište na email.Těším se na spolupráci.

07.06.2011 20:50 - Napsal: Hejkrlík
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý deň pán Hejkrlík, som rád, že úplnou náhodou som sa dostal k Vaším \"super\" zbierkam. Pochádzam z Prešova (východ Slovenska) a pri návšteve syna Petra (pracuje a býva v Krnove) som sa stretol aj s kamarátom z vojenčiny v Trenčíne, Vaším švagrom Slavojom. Keďže on vedel, že učím matematiku na Gymnáziu v Prešove, ukázal mi Vašu zbierku. Už pri prvom prelistovaní ma veľmi zaujala a hneď som ju aj začal využívať pri vyučovaní. Pri ďalšej návšteve Moravy som už sa dostal aj k ďalším zbierkam a zobral som aj celú sériu pre moju kolegyňu Janku. Aj ostatným kolegom-matematikom sa veľmi zapáčili a plánujeme si ich u Vás pre našu školu objednať. Sú vynikajúcim pomocníkom na hodine, ale aj pri vytváraní písomiek. Srdečná vďaka, držím Vám palce a teším sa na Vaše ďalšie zbierky. Doteraz sme tiež využívali veľmi kvalitné zbierky pána Josefa Poláka: Středoškolská matematika v úlohach I a II

02.02.2011 22:10 - Napsal: RNDr. Jozef Gajdoš, Gymnázium, Konštantínova, Prešov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den, nové knihy jsou pro výuku ideální, používám je denně. Navíc jsou jediné svého druhu, takže pokud je ještě nemáte, tak neváhejte. Vřele doporučuji všem fandům matematiky a nejen těm;)

13.01.2011 14:34 - Napsal: Radka Lečbychová, Střední průmyslová škola Krnov
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za vytvoření tak skvělých sbírek příkladů. Mnohokrát jsem uvažovala o něčem podobném, protože také učím matematiku a nemám ráda příklady které potřebují použití kalkulaček a mají \"šílené\" výsledky. Na takové dílo bych ovšem neněla dostatek času a asi ani trpělivosti. Vím jak obtížné bylo vymýšlet úlohy s rozumnými výsledky jen na písemné práce či opakovaní. Z Vašich knih si mohu vybírat z obrovského množství úloh a předem vím nejen výsledek, ale náročnost řešení. Pro mně osobně je to první sbírka úloh, která je napsána úžasně jak pro učitele, tak pro studenty - obsáhle (uvádí vždy všechny typy úloh dané problematiky na několika příkladech), srozumitelně, bez chyb a nejasností. Na naší škole jsou učitelé 4 učitelé matematiky na vyšším gymnáziu a tři z nich mají zakoupeny všechny Vaše knihy soukromně, ačkoli jedna sada je zakoupena školou a k dispozici všem. To snad mluví za vše. Ještě jednou moc děkuji i své kolegy, přeji mnoho úspěchů a těším se na další díly.

05.01.2011 11:21 - Napsal: Denisa Barčová, Biskupské gymnázium v Ostravě
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:31
Dobrý večer pane Hejkrlíku. Moc děkuji za sbírky, dorazily už dneska, na chalupu jezdí pošta denně a ta vše poctivě doručí, v Blansku si to zjednodušují, tam se musí pro vše na poštu osobně. Je to fantastické a obdivuhodné, že jste to všechno ještě při výuce ve škole stihl napsat. Tyhle knížky by měly být na každé škole!

03.01.2011 22:32 - Napsal: Mgr. Marie Kučerová, Sloup u Moravského krasu
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Pane Hejkrlíku,děkujeme za fialové sbírky.Do nového roku 2011 Vám přejeme hodně zdraví, spokojenosti a další vydané bezvadné matematické sbírky.

27.12.2010 11:18 - Napsal: RNDr. Hana Řezníčková a matematici z Obchodní akademie Liberec
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Vážený pane Hejkrlíku,Vaše sbírky se mi moc líbí, hodně s nimi pracuji, oceňuji šíři a rozmanitost příkladů a jejich velké množství na procvičení. Jsou zde příklady lehké, názorné, ale i velmi složité, takže si vždy vyberu. A navíc je tam úplné řešení, což mi velmi urychluje přípravu. Kdo se sVaší knížkou setkal, je stejného názoru. Jen si vůbec neumím představit tu mravenčí práci, kterou jste sbírkám věnoval - sběr, nové příklady, propočítání, úpravy, tisk. Myslím si, že je škoda, že se za Vás nepostavilo nějaké velké nakladatelství, aby se zpráva o Vaší takpřínosné práci dostala mezi nás, obyčejné kantory, ale hlavně mezi žáky. Jsem Vaším velkým příznivcem, a je mi to líto. Byla bych velmi ráda, kdybyste příští rok přivezl své sbírky do Pardubic na setkání matematiků, myslím si, že by to všichni velmi ocenili. Já se svými kolegy ze školy jsem od jara vydání Vašich posledních knížek vyhlížela, a opět jsem se potěšila. Vaše sbírky jsem si nadělila pod stromeček a těším se na vydání dalších.Mějte se moc hezky, přeji Vám velmi hezký a pohodový nový rok, hodně tvůrčích úspěchů a osobní spokojenosti. A taky radost z našich žáků.

26.12.2010 21:47 - Napsal: RNDr. Marcela Maršálková, Střední škola automobilní, Holice
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Dobrý den,chtěla bych Vám poděkovat za opravdu krásné sbírky, které prodáváte. Jsou perfektní.

22.12.2010 18:45 - Napsal: Mgr.Petra Tatýrková, SPŠ Rakovník
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Dobrý den pane kolego,zdravím Vás a velice Vám děkuji, že se věnujete tak bohulibé činnosti, jako je psaní a vydávání matematických sbírek.Upřímně, jsou to nejlepší sbírky na středoškolské úrovni, které se mi za 25 let mojí pedagogické práce dostaly do ruky.Systém, přehlednost, gradující náročnost, výsledky hned vedle příkladu,... určitě bych našla další superlativy...!. Modrou a zelenou již úspěšně používám,...prostě k nezaplacení, žádnou jinou učebnici nepotřebuji. Těším se tedy na fialové.Webové stránky máte rovněž profesionální, přehledné, prostě bezkonkurenční.Zdravím Vás ze zdrávky z Karlových Varů.

21.12.2010 19:51 - Napsal: PaedDr. Zuzana Ledvinová
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Milý příteli Pavle, dnes se u nás objevil pošťák s tím, že mi nese balíček.To se často nestává a proto jsem byl Tvoji zásilkou mile překvapen a což teprve jejím obsahem. Co se ti podařilo sepsat, přepsat a v konečné fázi i vydat je úctyhodné, pro učitele to je určitě výborná pomůcka. Díky za upřímné věnování. Měl bys ale o svých publikacích informovat více matematickou učitelskou veřejnost, např. aspoň v časopise Matematika, fyzika, informatika. Vím, že to není jednoduché, ale vynaložená práce by se Ti měla alespoň trochu zúročit.

21.12.2010 14:14 - Napsal: Mgr. František Janeček, Holice
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:30
Mnohokrát jsem se již přesvědčila o tom, že pravidelný trénink je nezbytnou součástí osvojení látky. Sbírka řešených příkladů vyřešila mé věčné hledání vhodné učebnice k procvičování příkladů z matematiky. Myslím si, že si v ní najdou své nejen studenti s matematickým duchem, ale také my, kteří při počítání občas tápeme. Velmi oceňuji stručné, avšak jasné shrnutí látky na počátku kapitol, a zejména názorná řešení příkladů, která staví Sbírku vysoko nad ostatní knihy tohoto druhu. Děkuji Vám za vydání této jedinečné publikace, která je pro mě nezbytnou součástí domácí přípravy. Přeji hodně úspěchů při tvorbě dalších dílů, které jistě potěší nejen učitele, ale především studenty.

20.03.2008 16:42 - Napsal: Barbora Hrdinová (1991), studentka 2. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Pane učiteli, děkuji Vám a celému Vašemu týmu za vydání prvního dílu Duhové matematiky. Díky sbírce řešených příkladů jsem získala vysoké matematické sebevědomí a preciznost v oblasti řešení rovnic a nerovnic, které tvoří základ matematických úloh. Doufám, že veškeré nabyté znalosti zúročím u maturitní zkoušky i při dalším studiu matematiky na vysoké škole.Vaši knihu vřele doporučuji všem příznivcům matematiky, hlavně těm, kteří si chtějí své vědomosti doplnit či prohloubit.Upřímně se těším na další díly Vaší Duhy. Přeji Vám hodně trpělivosti při jejich tvoření.

27.02.2008 08:30 - Napsal: Kamila Solná (1990), studentka 3. ročníku SSŠP, s.r.o. v Opavě, obor - ekonomické lyceum
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Kniha Sbírka řešených příkladů od pana Pavla Hejkrlíka je jedna z nejlepších sbírek tohoto typu vůbec. Pro mne, jako pro člověka, který se chce matematice v určité míře věnovat, je tato kniha nenahraditelná. Pokud se člověk potká se složitější úlohou, stačí si pouze nalistovat určitou kapitolu a najít typově podobný příklad, který je přehledně a názorně vyřešen. Další výhodu této publikace shledávám ve shrnutí látky na začátku každé kapitoly, které se hodí nejen při opakování k maturitě, ale také k doučování slabších žáků. Myslím si, že pro další díly této sbírky bude v mé knihovničce vždy místo. Přeci jen se říká: „Opakování, matka moudrosti“, a v matematice to platí obzvlášť. Díky této knize mám příležitostí k opakování víc než dost.

15.01.2008 17:14 - Napsal: Petr Babička (1989), student 3. ročníku gymnázia, Akademie-VOŠ, Gymnázium a SOŠUP, Světlá nad Sázavou.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Asi každý, kdo nějakou dobu učí, a nemusí to být nutně matematika, má v šuplíku tak tři a půl tuny papírů se vším možným. Pustit se do této hromady, probrat ji a utřídit je pro mne obdivuhodné. Když jsem si koupila první duhovou matematiku - modrá je má oblíbená barva – musela jsem obdivovat autora, že našel čas, odvahu a morálku se do něčeho tak náročného pustit. A musím přiznat, že se do toho pustil ze správného konce. Není to náhodný shluk příkladů, je to perfektně promyšlená učebnice, příklady jsou v kapitolách řazeny podle náročnosti, je jich opravdu hodně, řešených i neřešených. Nezbývá mi než popřát RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi pevné nervy, aby vydržel, a těm, kdo budou jeho učebnici používat, aby si ji užili. Já jen lituji, že něco takového za mých studijních let nebylo.

11.01.2008 17:14 - Napsal: Mgr. Radka Hamříková (1973), odborný asistent, katedra matematiky a deskriptivní geometrie VŠB-TU Ostrava
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Nezbytnou součástí studia matematiky je řešení příkladů. Nejlepší způsob, jak si zapamatovat nějakou matematickou větu nebo definici nějakého pojmu, je spočítat řadu příkladů, v nichž se příslušná věta nebo pojem používá. Ke splnění tohoto úkolu vydává RNDr. Pavel Hejkrlík soubor matematických sbírek „Duhová matematika“. Tento soubor jistě dobře poslouží především začínajícím učitelům matematiky středních škol, neboť zde najdou nepřeberné množství příkladů z jednotlivých témat středoškolské matematiky s různým stupněm obtížnosti a náročnosti řešení a také dostatek materiálu pro tvorbu krátkých prověrek, testů písemných prací. Soubor je však hlavně určen studentům středních škol, kteří se o matematiku zajímají a budou ji potřebovat ve svém dalším studiu na vysokých školách zejména technického a ekonomického zaměření. K dosažení potřebného výsledku je však třeba vytrvalosti, samostatnosti a tvrdé práce. Umění řešit matematické úlohy jakéhokoliv druhu je dovednost nabytá praxí. Potřebnou rutinu jakéhokoliv druhu nabudete napodobováním a zkušeností. Výborných výsledků však dosáhnete teprve usilovným cvičením. Propočtěte ze sbírky nejprve řešené příklady, pak se s chutí dejte do dalších příkladů neřešených. Příklady pouze nečtěte, nýbrž si je i procvičujte a teprve, když si nebudete vědět dále rady, nahlédněte do vzorového řešení nebo do uvedeného výsledku. Pamatujte, že jen tehdy jste zvládli novou látku, dovedete-li užít nově získaných vědomostí k samostatnému řešení příkladů. Sbírka řešených příkladů RNDr. Pavla Hejkrlíka přesně splňuje mé předpoklady, aby se stala tím nejvhodnějším rádcem a pomůckou k dosažení výborných výsledků při studiu matematiky.

02.01.2008 22:05 - Napsal: Mgr. František Janeček (1936), středoškolský a vysokoškolský učitel, odborný metodik dalšího vzdělávání učitelů, autor několika sbírek příkladů ze středoškolské matematiky.
admin wrote on 4. 9. 2019 at 8:29
Sbírka řešených příkladů Rovnice a nerovnice autora Pavla Hejkrlíka svým rozsahem, svým obsahem a svým využitím je pro studenty středních a vysokých škol jedinečná. Je zároveň vítanou pomůckou pro vyučující matematiky.
Skladba příkladů svědčí o tom, že autor má s výukou středoškolské matematiky velké praktické zkušenosti.
Úvodní kapitola publikace je věnována stručnému schématu řešení rovnic a nerovnic.
Vlastní obsah knihy tvoří druhá kapitola „Rovnice“ a třetí kapitola „Nerovnice“. Čtenář zde najde téměř 2 000 řešených příkladů. Kromě řešených úloh je ve sbírce více než tisíc příkladů k procvičování. Velkým kladem publikace je to, že obsahuje všechny typy rovnic a nerovnic, s nimiž se studenti při studiu středoškolské matematiky setkají.
Studentům středních škol nabízí tato kniha výborný materiál k procvičování, k přípravě k maturitě a k přijímací zkoušce na vysokou školu.
Pro vysokoškolské studenty je publikace vynikajícím studijním materiálem k opakování středoškolské matematiky. Doporučuji tuto sbírku všem studentům učitelství se zaměřením na matematiku jako ideální pomůcku pro jejich budoucí pedagogickou profesi.
Tato zdařilá kniha by neměla chybět v žádné knihovně střední a vysoké školy.


24.07.2007 16:07 - Napsal: Prof. RNDr. Miroslav Engliš DrSc., ředitel Matematického ústavu, Slezská univerzita v Opavě
Exit mobile version