Matikahej

Vaše ohlasy

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
Warning: This form can only be used if JavaScript is enabled in your browser.
 
 
Zde můžete zanechat Vaše ohlasy na mé knihy.
65 entries.
hejpa wrote on 30. 8. 2023 at 21:16
Momentálně je rozhodnutí nepokračovat. Tým je po 20 letech práce na pěti sbírkách ( v 7 knihách ) ve svém volném čase fyzicky a psychicky vyčerpaný, někteří i díky věku a zdraví nemohou pokračovat, nahradit je není jednoduché. Navíc díky výraznému zdražení vstupů ( především papír a tisk ) je výsledná cena vydání jedné sbírky šílená. Snad se najdou sponzoři a řešení. Uvidíme....Každopádně do konce roku bude duha v 7 barvách úplná. 🙂
La wrote on 27. 8. 2023 at 20:34
Dobrý den, ve Vaší přípravě dílů již nejsou dva poslední - geometrie (planimetrie...) a dif. a integrální počet. Nebudete je tvořit? Je to škoda...
Karel wrote on 13. 7. 2023 at 9:30
Vřele doporučuji. Tuto sbírku knih by měl mít každý začínající učitel. Výrazně usnadní přípravy. Je skvělá.
Zyková wrote on 13. 7. 2023 at 9:22
Sbírka příkladů je úžasná, obsahuje různé typy, různou náročnost příkladů. Přikláním se k ostatním - sbírka příkladů svým rozsahem je úžasná. Učitelům i studentům výrazně pomáhá v rychlejším zorientování se v problematice. NIKDE JINDE jsem podobné sbírky neviděla v takovém rozsahu zpracování. UŽ se těším na nové díly.
Jari Bari wrote on 23. 6. 2023 at 17:39
Zbierky úloh od p. Hejkrlíka sú veľkým prínosom pre málo skúsených učiteľov matematiky, ktorí majú nejakú predstavu o tom, ako vyučovať, ale stále im niekedy nejaká úloha na precvičenie "chýba"... Je to výborný zdroj všakovakých typov úloh...
Osobne mám veľký obdiv voči tomuto projektu, lebo to muselo stáť neskutočné množstvo úsilia a práce.
Ďakujem.
hejpa wrote on 9. 5. 2023 at 23:50
Oranžová snad do konce roku 🙂
MaTYkár wrote on 1. 5. 2023 at 11:44
Pekný deň, kedy môžeme očakávať nasledujúce diely? 🙂
Vladislav Beňadik wrote on 21. 12. 2022 at 7:41
Dobrý den,
rádi bychom Vám s kolegy a kolegyněmi poděkovali za úžasný výběr, rozsah a zpracování příkladů. Je to sbírka, která na českém (a možná ani zahraničním) trhu nemá obdoby. Velice se těšíme na pokračování řady.
Přejeme hodně zdraví!
Vladislav Beňadik, GJVJ České Budějovice
hejpa wrote on 29. 11. 2022 at 11:51
Rukopisy dalších dvou sbírek odevzdány, IT makají, snad v roce 2023, sledujte www.hejpa.cz.
Nikol wrote on 11. 11. 2022 at 14:33
Dobrý den, zatím mám všechny knihy. Nebude nějaká další? Děkuji N
Eva Picková wrote on 12. 9. 2022 at 20:30
Dobrý den, knížky jsou úžasné, je zde k nalezení spousta příkladů a inspirace pro vyučování, dokonce i s řešením a postupem. Doteď jsem měla problém dohledávat příklady k výuce. Už teď se těším na chybějící řady a doufám, že budou brzy v prodeji. Moc děkuji, Eva Picková
Hana Hyksová wrote on 31. 8. 2022 at 22:13
Vážený pane doktore.
Ráda bych vám touto cestou poděkovala za úžasnou práci, kterou jste již odvedl a nadále odvádíte ve svých publikacích. Sbírky, které vydáváte, jsou obrovským pomocníkem pro učitele i studenty nejen středních škol, ale i škol základních. Sbírky obsahují obrovské množství příkladů, které využíváme v hodinách matematiky a zároveň je studenti využívají ke své přípravě na hodiny, písemné práce, ale i jako přípravu k maturitě či přijímacím zkouškám na vysoké školy. V publikacích je vidět vaše dlouholetá zkušenost a praxe. Pane doktore, moc děkuji za obrovskou pomoc v mé učitelské praxi. Knihy doporučuji dále svým kolegům, známým i studentům. Těším se na další vaše sbírky.
Mgr. Hana Hyksová, VOŠ, OA a SOUT Chotěboř
Jana Kofroňová wrote on 30. 6. 2022 at 14:55
Dobrý den, netrpělivě vyhlížím další tentokráte žlutý díl. Nevíte, kdy asi bude v prodeji? Děkuji za odpověď.
Radek Mlateček wrote on 2. 9. 2021 at 11:19
Detailně – didakticky zpracované kapitoly středoškolské matematiky s výrazným přesahem do vysokoškolského úvodu matematiky. Nevídaný počet řešených příkladů od „jednoduchých“ po obtížné. Vřele doporučuji sadu všech aktuálně vydaných knih a velmi se těším na další, které jsou v přípravě – obzvláště na „Diferenciální a integrální počet“. Knihy používám při doučování matematiky (z nemožného se stává obtížné, za nějaký čas možné a velkou radost mi udělá, když pro studenta to je zábavné). Autorovi přeji pevné zdraví a obdivuji výjimečný tvůrčí potenciál. Děkuji Radek Mlateček
Marek Weinštuk wrote on 7. 5. 2021 at 21:21
Dobrý den,
rád bych se zde podělil o názor na Vaši sadu sbírek úloh Duhová matematika.
Na knihy jsem dostal velmi vřelé doporučení od svých dvou spolužaček z VŠ. Po otevření jsem zjistil, že začátku je potřeba si udělat systém ve velkém množství řešených a neřešených úkolů. Jakmile jsem se s knihami seznámil, téměř okamžitě našly využití v hodinách u nematuritních oborů, maturitních oborů i v přípravném kurzu na vysokou školu. Úlohy jsou seřazené logicky a z každého celku je v knihách zařazeno tolik příkladů, aby žáci byli schopni dokonale pochopit princip dané látky. Pokud bylo potřeba studentům upravit metodiku, šlo to velmi snadno a rychle. Na stylu psaní také oceňuji, že autor nevymýšlí žádné inovace a drží se tradičního matematického "řemesla". Kromě toho je vidět, že sada byla napsána s láskou k matematice. Myslím si, že by sada sbírek neměla chybět v žádné knihovně učitele ani lektora přípravných kurzů.
Marek Weinštuk (1990), učitel matematiky a chemie na SŠSŘ Brno- Bosonohy, lektor přípravných kurzů
Eliška Soblová wrote on 3. 12. 2020 at 19:03
Dobrý den, už to budou tři roky, co jsem si poprvé koupila matematiku z Vaší Duhové řady. Pamatuji se jako kdyby to bylo včera, probírali jsme ve škole rovnice a hledala jsem návod na řešení na internetu a našla jsem tuto stránku. Neváhala jsem a „modrou“ sbírku si koupila. Dodnes nelituji, v této knize je to vysvětleno daleko lépe než ve škole a díky ní jsem středoškolskou matematiku pochopila. Proto jsem si koupila i další knihy z Duhové edice. Děkuji panu Pavlovi Hejkrlíkovi za úžasné a přehledné knihy, které mi hodně pomohly.
Martin Michálek wrote on 21. 10. 2020 at 11:38
Děkujeme za spolupráci a hlavně za perfektní sbírky, které nám již velmi posloužily a doufám, že i nadále budou sloužit. Proto jsme si je objednali hromadně a sbírky vždy přišly v dohodnutém termínu.
Za všechny kolegy "matikáře" zdraví Martin Michálek, Střední škola stavební Třebíč
Mirka Babilonová wrote on 11. 10. 2020 at 20:58
Vážení,
vždy jsem si myslela, že věta: „Dnes objednáte a zítra obdržíte.“ je jen reklamní slogan. U týmu hejpa je to realita. V úterý odpoledne jsem objednala a ve středu v poledne jsem zásilku obdržela. Ale to je jen třešnička na dortu. Tím skvělým dortem je další díl z řady matematických sbírek – Analytická geometrie A, B. Mám všechny díly a vždy netrpělivě očekávám další. A to nejen já, ale všichni mí kolegové ve škole. Nebudu vypisovat velké množství kladů, které mají všechny vydané díly (to už ve své odborné recenzi učinit Mgr. František Janeček). Chci doporučit tyto opravdu skvělé sbírky nejen učitelům matematiky, ale i samotným studentům. Zároveň chci celému týmu hejpa a především Pavlu Hejkrlíkovi poděkovat za tisíce hodin, které věnoval práci na sbírkách a popřát pevné zdraví.
Mirka Babilonová
Truhlářová wrote on 2. 10. 2020 at 9:48
Vážení,
velmi si vážím Vaší práce. Díky tomu, že jsem začínající učitelka, jsou pro mne Vaše sbírky opravdu jako Bible. Vlastním všechny díly a nemůžu se dočkat dalších. Řešené sbírky jsou velmi dobře zpracované, vždy od nejlehčích příkladů k nejtěžším. Dominantou těchto knih je přehlednost, návaznost témat, nepřeberné množství řešených příkladů a na konci sekce vždy příklady k procvičení s výsledky. Cením si toho, že na začátku každé kapitoly je umístněná teorie, která jasně, stručně a výstižně definuje danou problematiku. Děkuji Vám za Vaši práci, píli a vytrvalost, kterou těmto sbírkám dáváte. Je vidět, že svou práci děláte s láskou k matematice, za což Vám děkuji.
Ondřej Levák wrote on 25. 3. 2020 at 16:14
Díky moc za Vaši práci. Sbírky jsou velmi praktické, a to jak pro učitele, tak pro studenty. Učitel v nich může najít opravdu nepřebernou studnici řešených příkladů, takže zkušeným okem hned může u každého příkladu vidět, kudy se ubírá výpočet a jestli se mu hodí nebo nehodí do výuky. Student se díky této sbírce může mnoho naučit už jen procházením řešených příkladů. Se sbírkou pracuji v učitelské praxi a rád ji doporučuji studentům i kolegům.

Mgr. Ondřej Levák, Gymnázium Jihlava
Exit mobile version