Kniha návštěv

Odeslání zprávy

Velmi dobře zpracované sbírky rovnice a nerovnice( modrá i zelená kniha). Hodně nám pomohly při studiu na gymnáziu.

11.06.2019 14:11 - Napsal: Alice Raidová
Chvilku strpení, chceme aby červená AG byla TOP. letos určitě :-)

27.01.2019 12:47 - Napsal: Pavel
AHoj, jak to vypadá s dalsim dilem? :)))

26.01.2019 17:44 - Napsal: Martin
Učím M-F na gymnaziu v BA.Zbierky su prehľadné,priklady systemeticky usporiadané,v uvode každej témy je načrtnuta odporucana metodika ako vysvetlit ucivo.Výhodou su vysledky rieseni prikladov.Tieto zbierky su vynikajúce,najlepšie odborné knihy z matematiky,ktore su dostupne aj na Slovensku.Su použiteľné aj pre žiaka aj pre učiteľa.Obdivujem autorovu trpezlivosť a odbornosť napisat tak hodnotné knihy pre učiteľov. Odporúčam ich pre každého učiteľa a žiaka na SŠ a gymnáziu.

11.08.2018 09:18 - Napsal: Monika Kolkova
Super sbírky. Učím M-F na SSŠ 37 rok a jsem nadšenááá. Těším se na ostatní díly. Marie Šiková

19.07.2018 09:28 - Napsal: Marie Šiková
AG-díl A snad už letos do vánoc :-)

19.06.2018 13:05 - Napsal: hejpa
Kdy vyjdou nové díly? :)

18.06.2018 19:15 - Napsal: Martin P.
Mám jako učitel matematiky od pana Hejkrlíka všechny sbírky a velmi často z nich čerpám. Už se těším na nové!

19.01.2018 11:53 - Napsal: Mgr. Milan Šoba, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko
Vážený pane profesore, velmi si vážím toho, že jste mě před lety učil na gymnáziu v Opavě. Také díky tomu jsem vystudovala učitelství matematiky a prostřednictvím vašich knih se od vás učím i dál. Jejich obsah je přesně takový, jaké byly hodiny na gymnáziu: přehledné, logicky uspořádané, jasně vysvětlená teorie a množství řešených příkladů, které jsou řazené od nejjednodušších po nejsložitější. Vidím za knihami mravenčí práci nadšeného člověka z praxe, který dobře ví, co učitel k výuce potřebuje. Těším se na další sbírky a moc vám za ně děkuji. A za všechno, co jste mě naučil.

24.11.2017 11:01 - Napsal: Mgr. Jana Urbanská, Střední zdravotnická škola Opava
Vážený pane Hejkrlíku, Vaše sada sbírek je rozhodně to nejlepší, co máme v knihovně naší školy. Patří mezi nejpoužívanější knihy v hodinách matematiky. Děkujeme a už teď se těšíme na další díly:-)

14.11.2017 22:15 - Napsal: Štěpánka Přibylová, OA Ústí nad Labem
Dobrý den, děkuji panu RNDr Hejkrlíkovi za výbornou a vyčerpávající a skvěle zpracované sbírky příkladů. Nic lepšího jsem ve své třicetileté praxi neobjevila. Pro moji pedagogickou praxi naprosto dokonalé a perfektní. Nemusím vyhledávat různé obtížnosti v dalších sbírkách. Zde najdu vše. Pro studenty naprosto skvělé, pokud z matematiky mají strach, tak s těmito sbírkami se ho rychle zbaví. Děkuji za tyto knihy a vřele doporučuji všem učitelům i studentům. Těším se na další díly a přeji panu Hejkrlíkovi mnoho úspěchů v jeho obětavé a nedoceněné práci.

23.07.2017 15:40 - Napsal: Mgr. Jana Nováková
Vážený pane RNDr Hejkrlíku, skláním se před výsledkem Vaší práce. Tím jsou dosud vydané sbírky řešených příkladů z matematiky. Učím matematiku 44 let a měla jsem představu,že si sbírku řešených příkladů musím vytvořit, neboť ušetří práci i čas. " Dosud" jsem se k tomu nedostala. Když vidím Vaše sbírky, tak bych to ani nedokázala. Jsem šťastná, že jsem potkala takového člověka. Teď přemýšlím, jestli jste normální člověk nebo bůh nebo šílenec. Normální člověk to dát dohromady snad ani nemůže.Mám všechny vydané, těším se na nevydané díly. Jste borec, máte svatozář. SUPER SUPER SUPER. Jen tak dál. Napsala: Mgr. Květuše Králová, České Budějovice

23.02.2017 12:19 - Napsal: Mgr.Květuše Králová
Dobrý den, velice doporučuji vysokoškolákům k rozšíření středoškolské matematiky, kterou s nimi asi nikdo nedělal jako v našem případě. Bojovaly jsme s úpravami limit, integrálů a derivací. A teď to jde.Mamka studentky ČVUT

23.01.2017 17:41 - Napsal: Vlaďka Ľuptáčiková
Dobrý den, pane Hejkrlíku, pro svého syna, studenta 1. ročníku střední průmyslové školy jsem na doporučení paní učitelky matematiky zakoupila první dva díly Duhové matematiky - fialovou A+B knihu. Vím, že ona s knihami v hodinách pracuje. Jsme oba se synem tolik spokojení ! Netřeba hledat v jiných knihám nebo lustrovat internet, zde je všechno a v nadměrném počtu, že ničeho ostatního není třeba. Já jako rodič nesmírně oceňuji řešení příkladů, ušetřím tak spoustu času. Nyní jsme objednali modrou knihu. Děkujeme :-)

11.01.2017 12:55 - Napsal: Renata Samková, Jihlava
V naší škole pracujeme s učebnicemi Duhové matematiky pravidelně a považujeme je za nejlepší knihy v naší rozsáhlé matematické knihovně. Pro učitele i žáky je to skvělá pomůcka. Oceňujeme vysokou odbornou kvalitu všech dílů, které jsou rozsahem a rozmanitostí příkladů ohromující. Netrpělivě očekáváme nové díly:)

06.01.2017 10:45 - Napsal: Mgr. Alena Koubková, OA a VOŠS Ostrava - Mariánské Hory
V období vánočních svátků se mi jako dárek dostala do rukou čtvrtá sbírka „Duhové matematiky“ – Funkce – originální soubor řešených příkladů. Jejím autorem je velice zkušený a matematiku milující středoškolský učitel RNDr. Pavel Hejkrlík. S chutí a zájmem jsem si ji tak jako předešlé sbírky prostudoval. Záměrem autora při tvorbě všech dílů bylo vytvořit v současné učebnicové literatuře nejkomplexnější a nejucelenější sbírky příkladů učiva středoškolské matematiky. V jednotlivých dílech najdou vše potřebné učitelé i studenti, kteří mají o matematiku zájem. Množství příkladů řešených i neřešených je vhodné pro pochopení základních vztahů a pojmů, umožňuje všem zájemcům získat zručnosti, dostatek příkladového materiálu k procvičování a upevňování znalostí. Nový díl Funkce obsahuje příklady na procvičování základních pojmů, vlastností a operací s funkcemi – od nejjednodušších, až po náročnější, vhodné na závěrečné opakování. Všem uživatelům umožňuje proniknout do tajů základních funkčních závislostí, grafů elementárních algebraických i nealgebraických funkcí a jejich užití při řešení rovnic a nerovnic i v různých aplikacích. Podobně jako předchozí díly je sbírka i přes svou obsáhlost přehledná, soubor funkcí a řešených příkladů je pro potřeby střední školy vyčerpávající a metodicky kompatibilní s předchozími díly, které v projektu již vyšly. Nad rámec rámcových vzdělávacích programů střední školy jsou uvedeny cyklometrické funkce i některé neelementární funkce. Věřím, že i tento díl, podobně jako všechny předchozí díly „Duhové matematiky“ bude prospěšný pro studenty středních škol, zejména při přípravě na maturitu i pro studenty prvních semestrů vysokých škol, zejména matematicko-fyzikálního a technického zaměření. Optimální by ovšem bylo, kdyby studenti pracovali s knihou již v průběhu svého středoškolského studia. Pro budoucí učitele i učitele s praxí je kniha též užitečným pomocníkem při přípravě na jednotlivé vyučovací hodiny, při opakování i tvorbě písemných zkoušek a testů. Vřele doporučuji k zakoupení do učitelských knihoven, za její tvorbu patří autorovi a jeho spolupracovníkům srdečný dík. Děkuji Ti Pavle, že svou nezměrnou aktivitou vytváříš nové možnosti pro studium a prohlubování učiva matematiky pro všechny příznivce a fanoušky matematiky. Přeji Ti hodně sil při tvorbě dalšího dílu, na který se spolu s ostatními kolegy velice těším.

21.01.2015 18:22 - Napsal: Mgr. František Janeček, středoškolský a vysokoškolský učitel, Holice
Zdravím Pavle. Možno si spomenieš na spolužiačku Slovenku Martu. Práve tá sa teraz ozýva. Si super , že si dokázal z tých vysypaných šuflíkov s príkladmi urobiť tieto vynikajúce knihy. Viem si predstaviť, čo je za tým práce. Škoda, že neexistovali skôr. Mám prvé 4 už dlhšie a moooooc mi uľahčujú prácu, hlavne keď teraz máme na Slovensku veľký problém s knihami pre SŠ.. Preto až teraz, keď naša škola má pár eur, chcem to využiť na nákup tvojich kníh, a doporučujem ich aj našim študentom. Prajem Ti veľa síl do ďalších titulov, najradšej by som bola, keby už boli vydané všetky diely, ale určite si ich kúpim, aj keď budem už možno na dôchodku. Ešte raz vyslovujem veľký obdiv nad Tvojou prácou . Dúfam, že sa Ti dostane aj nejakého oficiálneho ocenenia, určite by bolo na mieste. zdravím Marta

12.11.2014 14:40 - Napsal: RNDr.Marta Olšáková
Děkuji panu RNDr. Hejkrlíkovi za - podle mého skromného názoru - nejlepší učebnice matematiky, které kdy spatřily světlo světa:-) První modrá učebnice Rovnice a nerovnice se mi dostala do rukou před léty víceméně náhodou. Koupila jsem si ji na setkání s panem Hejkrlíkem v Ostravě, kde tuto knihu představoval. Od té doby jsem ji nedala z rukou! Modrou knihu využívám nejvíce, protože rovnice a nerovnice se učí v každém ročníku střední školy. Teď po mateřské dovolené poprvé učím z fialových knih a také jsem maximálně spokojená. Jedna z mých tříd knihu pojmenovala "kouzelnou knihou" a v hodině vždy koluje po třídě, šikovnější studenti si sami vybírají další příklady, ti pomalejší zase kontroluji své postupy a výsledky. I když jsem změnila školu, tyto báječné kouzelné knihy jdou vždy se mnou a já jim dělám reklamu, neboť mají vše, co by správná učebnice matematiky měla mít. Učit bez duhové matematiky si už nedovedu (a nechci) představit! Děkuji za ně, těším se na další knihu a skláním se před tak precizně odvedenou prací! Všem studentům a také kolegům knihy vřele doporučuji!

11.11.2014 21:10 - Napsal: Mgr. Marcela Butorová
Ahoj Pavle, pro mě a mé děti byla matematika vždy jen noční můrou a heslo bylo nějak přes matiku prolézt dál. Díky setkání s tebou a potom především s Tvými knihami bylo pro nás něco jako výhra ve sportce. Mnohokrát děkujeme za tak skvělé knihy díky kterým jsi naučil mého syna Vojtěcha mít rád matematiku. Přeji Ti hodně úspěchů a mnoho sil do nové knihy, protože Tvá práce má obrovský smysl a pomáhá. Přeji ať se daří a ať Tvé knihy pomáhají i ostatním, tak jako pomohly nám.

05.09.2012 14:14 - Napsal: Monika Kotásková, Brno
Aj ja chcem, p. Hejkrlík, poďakovať za zbierky, ktoré ste vytvorili. Potešila ma správa o distribúcii zbierok aj na Slovensko. Ja som si knihy aj s kolegynkou u Vas uz kúpila , aktívne ich využívame, ale plánujeme objednávku aj pre našu školu. Nehovoriac o tom , že netrpezlivo očakávame vydanie ďalších 4 dielov..:):)

22.05.2012 19:37 - Napsal: Jana Jašurková, Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
Dobrý den,¨pane doktore jsem moc ráda, že jsem objevila Vaši \"sbírku\" řešených příkladů. Jsem rodič terciánkyZaujalo mne zvláště to vypracování . Vaše knížka poslouží jako typ na přípravu k písemkám z dané látky.DěkujiMUDr Tormová Eleonora, Olomouc

17.04.2012 16:13 - Napsal: Tormová Eleonora Olomouc
Vážení kolegové ze Slovenska,na základě mnoha vašich žádostí o distribuci sbírek i na Slovensko začínám ode dneška prodej do SR. Prohlédněte si náhledy, využijte nabídky a slev, v případě nejasnosti pište na email.Těším se na spolupráci.

07.06.2011 20:50 - Napsal: Hejkrlík
Dobrý deň pán Hejkrlík, som rád, že úplnou náhodou som sa dostal k Vaším \"super\" zbierkam. Pochádzam z Prešova (východ Slovenska) a pri návšteve syna Petra (pracuje a býva v Krnove) som sa stretol aj s kamarátom z vojenčiny v Trenčíne, Vaším švagrom Slavojom. Keďže on vedel, že učím matematiku na Gymnáziu v Prešove, ukázal mi Vašu zbierku. Už pri prvom prelistovaní ma veľmi zaujala a hneď som ju aj začal využívať pri vyučovaní. Pri ďalšej návšteve Moravy som už sa dostal aj k ďalším zbierkam a zobral som aj celú sériu pre moju kolegyňu Janku. Aj ostatným kolegom-matematikom sa veľmi zapáčili a plánujeme si ich u Vás pre našu školu objednať. Sú vynikajúcim pomocníkom na hodine, ale aj pri vytváraní písomiek. Srdečná vďaka, držím Vám palce a teším sa na Vaše ďalšie zbierky. Doteraz sme tiež využívali veľmi kvalitné zbierky pána Josefa Poláka: Středoškolská matematika v úlohach I a II

02.02.2011 22:10 - Napsal: RNDr. Jozef Gajdoš, Gymnázium, Konštantínova, Prešov
Dobrý den, nové knihy jsou pro výuku ideální, používám je denně. Navíc jsou jediné svého druhu, takže pokud je ještě nemáte, tak neváhejte. Vřele doporučuji všem fandům matematiky a nejen těm;)

13.01.2011 14:34 - Napsal: Radka Lečbychová, Střední průmyslová škola Krnov
Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za vytvoření tak skvělých sbírek příkladů. Mnohokrát jsem uvažovala o něčem podobném, protože také učím matematiku a nemám ráda příklady které potřebují použití kalkulaček a mají \"šílené\" výsledky. Na takové dílo bych ovšem neněla dostatek času a asi ani trpělivosti. Vím jak obtížné bylo vymýšlet úlohy s rozumnými výsledky jen na písemné práce či opakovaní. Z Vašich knih si mohu vybírat z obrovského množství úloh a předem vím nejen výsledek, ale náročnost řešení. Pro mně osobně je to první sbírka úloh, která je napsána úžasně jak pro učitele, tak pro studenty - obsáhle (uvádí vždy všechny typy úloh dané problematiky na několika příkladech), srozumitelně, bez chyb a nejasností. Na naší škole jsou učitelé 4 učitelé matematiky na vyšším gymnáziu a tři z nich mají zakoupeny všechny Vaše knihy soukromně, ačkoli jedna sada je zakoupena školou a k dispozici všem. To snad mluví za vše. Ještě jednou moc děkuji i své kolegy, přeji mnoho úspěchů a těším se na další díly.

05.01.2011 11:21 - Napsal: Denisa Barčová, Biskupské gymnázium v Ostravě
Dobrý večer pane Hejkrlíku. Moc děkuji za sbírky, dorazily už dneska, na chalupu jezdí pošta denně a ta vše poctivě doručí, v Blansku si to zjednodušují, tam se musí pro vše na poštu osobně. Je to fantastické a obdivuhodné, že jste to všechno ještě při výuce ve škole stihl napsat. Tyhle knížky by měly být na každé škole!

03.01.2011 22:32 - Napsal: Mgr. Marie Kučerová, Sloup u Moravského krasu
Pane Hejkrlíku,děkujeme za fialové sbírky.Do nového roku 2011 Vám přejeme hodně zdraví, spokojenosti a další vydané bezvadné matematické sbírky.

27.12.2010 11:18 - Napsal: RNDr. Hana Řezníčková a matematici z Obchodní akademie Liberec
Vážený pane Hejkrlíku,Vaše sbírky se mi moc líbí, hodně s nimi pracuji, oceňuji šíři a rozmanitost příkladů a jejich velké množství na procvičení. Jsou zde příklady lehké, názorné, ale i velmi složité, takže si vždy vyberu. A navíc je tam úplné řešení, což mi velmi urychluje přípravu. Kdo se sVaší knížkou setkal, je stejného názoru. Jen si vůbec neumím představit tu mravenčí práci, kterou jste sbírkám věnoval - sběr, nové příklady, propočítání, úpravy, tisk. Myslím si, že je škoda, že se za Vás nepostavilo nějaké velké nakladatelství, aby se zpráva o Vaší takpřínosné práci dostala mezi nás, obyčejné kantory, ale hlavně mezi žáky. Jsem Vaším velkým příznivcem, a je mi to líto. Byla bych velmi ráda, kdybyste příští rok přivezl své sbírky do Pardubic na setkání matematiků, myslím si, že by to všichni velmi ocenili. Já se svými kolegy ze školy jsem od jara vydání Vašich posledních knížek vyhlížela, a opět jsem se potěšila. Vaše sbírky jsem si nadělila pod stromeček a těším se na vydání dalších.Mějte se moc hezky, přeji Vám velmi hezký a pohodový nový rok, hodně tvůrčích úspěchů a osobní spokojenosti. A taky radost z našich žáků.

26.12.2010 21:47 - Napsal: RNDr. Marcela Maršálková, Střední škola automobilní, Holice
Dobrý den,chtěla bych Vám poděkovat za opravdu krásné sbírky, které prodáváte. Jsou perfektní.

22.12.2010 18:45 - Napsal: Mgr.Petra Tatýrková, SPŠ Rakovník
Dobrý den pane kolego,zdravím Vás a velice Vám děkuji, že se věnujete tak bohulibé činnosti, jako je psaní a vydávání matematických sbírek.Upřímně, jsou to nejlepší sbírky na středoškolské úrovni, které se mi za 25 let mojí pedagogické práce dostaly do ruky.Systém, přehlednost, gradující náročnost, výsledky hned vedle příkladu,... určitě bych našla další superlativy...!. Modrou a zelenou již úspěšně používám,...prostě k nezaplacení, žádnou jinou učebnici nepotřebuji. Těším se tedy na fialové.Webové stránky máte rovněž profesionální, přehledné, prostě bezkonkurenční.Zdravím Vás ze zdrávky z Karlových Varů.

21.12.2010 19:51 - Napsal: PaedDr. Zuzana Ledvinová
Milý příteli Pavle, dnes se u nás objevil pošťák s tím, že mi nese balíček.To se často nestává a proto jsem byl Tvoji zásilkou mile překvapen a což teprve jejím obsahem. Co se ti podařilo sepsat, přepsat a v konečné fázi i vydat je úctyhodné, pro učitele to je určitě výborná pomůcka. Díky za upřímné věnování. Měl bys ale o svých publikacích informovat více matematickou učitelskou veřejnost, např. aspoň v časopise Matematika, fyzika, informatika. Vím, že to není jednoduché, ale vynaložená práce by se Ti měla alespoň trochu zúročit.

21.12.2010 14:14 - Napsal: Mgr. František Janeček, Holice
Fialové knihy jsou předány do tisku, termín vydání je 1.12. 2010, objednávky tedy až po tomto termínu.Pozor změna vydavatele.

11.11.2010 18:31 - Napsal: Hejkrlík
Vážení kolegové a studenti, fialová kniha se loudá, mějte strpení.

22.09.2010 22:43 - Napsal: Hejkrlík
O.K. Tak pište na matikahej@seznam.cz, rád poradím. hejpa

04.08.2008 19:36 - Napsal: Hejkrlík
moc to neumím

04.08.2008 14:40 - Napsal: Petra Dudová
Stačí kliknout na objednávku a vyplnit údaje, v případě nejasností zavolat kontaktním osobám, nebo napsat na email školy

23.05.2008 18:23 - Napsal: Hejkrlík
jak si mužu objednat tuto knihu?

22.05.2008 14:04 - Napsal: lenka rubá
Mnohokrát jsem se již přesvědčila o tom, že pravidelný trénink je nezbytnou součástí osvojení látky. Sbírka řešených příkladů vyřešila mé věčné hledání vhodné učebnice k procvičování příkladů z matematiky. Myslím si, že si v ní najdou své nejen studenti s matematickým duchem, ale také my, kteří při počítání občas tápeme. Velmi oceňuji stručné, avšak jasné shrnutí látky na počátku kapitol, a zejména názorná řešení příkladů, která staví Sbírku vysoko nad ostatní knihy tohoto druhu. Děkuji Vám za vydání této jedinečné publikace, která je pro mě nezbytnou součástí domácí přípravy. Přeji hodně úspěchů při tvorbě dalších dílů, které jistě potěší nejen učitele, ale především studenty.

20.03.2008 16:42 - Napsal: Barbora Hrdinová (1991), studentka 2. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě
Pane učiteli, děkuji Vám a celému Vašemu týmu za vydání prvního dílu Duhové matematiky. Díky sbírce řešených příkladů jsem získala vysoké matematické sebevědomí a preciznost v oblasti řešení rovnic a nerovnic, které tvoří základ matematických úloh. Doufám, že veškeré nabyté znalosti zúročím u maturitní zkoušky i při dalším studiu matematiky na vysoké škole.Vaši knihu vřele doporučuji všem příznivcům matematiky, hlavně těm, kteří si chtějí své vědomosti doplnit či prohloubit.Upřímně se těším na další díly Vaší Duhy. Přeji Vám hodně trpělivosti při jejich tvoření.

27.02.2008 08:30 - Napsal: Kamila Solná (1990), studentka 3. ročníku SSŠP, s.r.o. v Opavě, obor - ekonomické lyceum
Kniha Sbírka řešených příkladů od pana Pavla Hejkrlíka je jedna z nejlepších sbírek tohoto typu vůbec. Pro mne, jako pro člověka, který se chce matematice v určité míře věnovat, je tato kniha nenahraditelná. Pokud se člověk potká se složitější úlohou, stačí si pouze nalistovat určitou kapitolu a najít typově podobný příklad, který je přehledně a názorně vyřešen. Další výhodu této publikace shledávám ve shrnutí látky na začátku každé kapitoly, které se hodí nejen při opakování k maturitě, ale také k doučování slabších žáků. Myslím si, že pro další díly této sbírky bude v mé knihovničce vždy místo. Přeci jen se říká: „Opakování, matka moudrosti“, a v matematice to platí obzvlášť. Díky této knize mám příležitostí k opakování víc než dost.

15.01.2008 17:14 - Napsal: Petr Babička (1989), student 3. ročníku gymnázia, Akademie-VOŠ, Gymnázium a SOŠUP, Světlá nad Sázavou.
Asi každý, kdo nějakou dobu učí, a nemusí to být nutně matematika, má v šuplíku tak tři a půl tuny papírů se vším možným. Pustit se do této hromady, probrat ji a utřídit je pro mne obdivuhodné. Když jsem si koupila první duhovou matematiku - modrá je má oblíbená barva – musela jsem obdivovat autora, že našel čas, odvahu a morálku se do něčeho tak náročného pustit. A musím přiznat, že se do toho pustil ze správného konce. Není to náhodný shluk příkladů, je to perfektně promyšlená učebnice, příklady jsou v kapitolách řazeny podle náročnosti, je jich opravdu hodně, řešených i neřešených. Nezbývá mi než popřát RNDr. Pavlu Hejkrlíkovi pevné nervy, aby vydržel, a těm, kdo budou jeho učebnici používat, aby si ji užili. Já jen lituji, že něco takového za mých studijních let nebylo.

11.01.2008 17:14 - Napsal: Mgr. Radka Hamříková (1973), odborný asistent, katedra matematiky a deskriptivní geometrie VŠB-TU Ostrava
Nezbytnou součástí studia matematiky je řešení příkladů. Nejlepší způsob, jak si zapamatovat nějakou matematickou větu nebo definici nějakého pojmu, je spočítat řadu příkladů, v nichž se příslušná věta nebo pojem používá. Ke splnění tohoto úkolu vydává RNDr. Pavel Hejkrlík soubor matematických sbírek „Duhová matematika“. Tento soubor jistě dobře poslouží především začínajícím učitelům matematiky středních škol, neboť zde najdou nepřeberné množství příkladů z jednotlivých témat středoškolské matematiky s různým stupněm obtížnosti a náročnosti řešení a také dostatek materiálu pro tvorbu krátkých prověrek, testů písemných prací. Soubor je však hlavně určen studentům středních škol, kteří se o matematiku zajímají a budou ji potřebovat ve svém dalším studiu na vysokých školách zejména technického a ekonomického zaměření. K dosažení potřebného výsledku je však třeba vytrvalosti, samostatnosti a tvrdé práce. Umění řešit matematické úlohy jakéhokoliv druhu je dovednost nabytá praxí. Potřebnou rutinu jakéhokoliv druhu nabudete napodobováním a zkušeností. Výborných výsledků však dosáhnete teprve usilovným cvičením. Propočtěte ze sbírky nejprve řešené příklady, pak se s chutí dejte do dalších příkladů neřešených. Příklady pouze nečtěte, nýbrž si je i procvičujte a teprve, když si nebudete vědět dále rady, nahlédněte do vzorového řešení nebo do uvedeného výsledku. Pamatujte, že jen tehdy jste zvládli novou látku, dovedete-li užít nově získaných vědomostí k samostatnému řešení příkladů. Sbírka řešených příkladů RNDr. Pavla Hejkrlíka přesně splňuje mé předpoklady, aby se stala tím nejvhodnějším rádcem a pomůckou k dosažení výborných výsledků při studiu matematiky.

02.01.2008 22:05 - Napsal: Mgr. František Janeček (1936), středoškolský a vysokoškolský učitel, odborný metodik dalšího vzdělávání učitelů, autor několika sbírek příkladů ze středoškolské matematiky.
Sbírka řešených příkladů Rovnice a nerovnice autora Pavla Hejkrlíka svým rozsahem, svým obsahem a svým využitím je pro studenty středních a vysokých škol jedinečná. Je zároveň vítanou pomůckou pro vyučující matematiky.
Skladba příkladů svědčí o tom, že autor má s výukou středoškolské matematiky velké praktické zkušenosti.
Úvodní kapitola publikace je věnována stručnému schématu řešení rovnic a nerovnic.
Vlastní obsah knihy tvoří druhá kapitola „Rovnice“ a třetí kapitola „Nerovnice“. Čtenář zde najde téměř 2 000 řešených příkladů. Kromě řešených úloh je ve sbírce více než tisíc příkladů k procvičování. Velkým kladem publikace je to, že obsahuje všechny typy rovnic a nerovnic, s nimiž se studenti při studiu středoškolské matematiky setkají.
Studentům středních škol nabízí tato kniha výborný materiál k procvičování, k přípravě k maturitě a k přijímací zkoušce na vysokou školu.
Pro vysokoškolské studenty je publikace vynikajícím studijním materiálem k opakování středoškolské matematiky. Doporučuji tuto sbírku všem studentům učitelství se zaměřením na matematiku jako ideální pomůcku pro jejich budoucí pedagogickou profesi.
Tato zdařilá kniha by neměla chybět v žádné knihovně střední a vysoké školy.


24.07.2007 16:07 - Napsal: Prof. RNDr. Miroslav Engliš DrSc., ředitel Matematického ústavu, Slezská univerzita v Opavě
Dobrý den,
tak jsem neodolala a koupila si první barvu duhy. Doufám, že i ty další budou tak vydařené. Jsem moc ráda, že už se v knize neobjevuje chyba s definičním oborem liché odmocniny. Asi moje kafrání dopadlo na úrodnou půdu:-)) a že jsem toho za ty 4 roky nakafrala. Držím palce při \"výrobě\" dalších barev.
Mimochodem, už jsem po vás zdědila několik studentů, docela jim to jde.

24.07.2007 12:42 - Napsal: Radka Hamříková
Vážený pane Hejkrlíku,zdravím Vás z Posázaví. Zcela objektivně musím uznat, že Vaše učebnice je naprosto skvělá. Když jsem obdržela nabídku na její zakoupení, tak jsem si říkala, že jestli jsou informace o ní \"nenafouknuté\" (také máte jistě zkušenosti se současnými reklamními praktikami), mohla by to být velká posila.Objednala jsem ji tedy pro sebe a svého kolegu po jednom kuse a těšila se na překvápko. Poté, co jsem učebnici důkladně prozkoumala a několik týdnů používala, ráda přiznávám, že je to velmi užitečný pomocník jak pro mne, tak i pro mé studenty.Dovedu si představit, kolik času Vám příprava této knihy spolkla a obdivuji Vás, Vaše spolupracovníky a v neposlední řadě Vaši rodinu, že jste to zvládli a máte ještě elán na další díly. Osobně se přiznám, že pro mne, coby maminu se dvěmi malými dětmi, která je stále ještě jednou nohou na mateřské (věkem dětí, nikoliv rozsahem úvazku), je Vaše knížka jedinečnou pomocí. Typy rovnic jsou přehledně uspořádány a všechny typy jsou doprovozeny přehršlí příkladů se všemi možnými nuancemi. Vyřešené rovnice mi umožňují velice rychle sestavit sadu příkladů pro výklad, procvičení i pro přípravu písemek stejno-cenných pro jednotlivé skupiny. Nemusím x rovnic propočítat, abych zjistila, které prvky a postupy se v nich využijí. Pro studenty je skvělá i pro domácí přípravu, protože díky příkladům, které jsou dopodrobna propočítané, mohou kontro-lovat své řešení s originálem krok po kroku a nalézt své chyby. Další zadané neřešené příklady už nabízejí možnost samostatného postupu a správnost řešení si lze ověřit až na konci. Nic se nemusí lovit někde vzadu, řešení je při ruce a přitom ne tak moc na očích. Mile mne překvapila i vysoká přesnost tisku. \"Tiskařský šotek\" se Vaší knize prakticky vyhnul. Ještě jednou přijměte můj dík za Vaši práci a přání pevného zdraví i nervů a velkou porci nadšení pro dny (a díly) příští.

24.06.2007 22:48 - Napsal: Mgr. Eva Bernadová, Světlá n. S.
Vasu stranku som nasiel ked som si potreboval osviezit matematicke vedomosti z oblasti riesenia rovnic s odmocninami. Dakujem....

06.06.2007 04:58 - Napsal: Michal,G
je to super!!!!:-)

13.02.2007 14:44 - Napsal: Anonym
pane uciteli,ste fakt dobrej

13.02.2007 13:04 - Napsal: Blanka VR3
Webové stránky byly spuštěny:o). Zde můžete posílat kritiku...

26.01.2007 14:57 - Napsal: Matikahej.eu

Napsat do knihy